Osman Genç, FETÖ`cüleri kime bildirdi?

Canik Belediye Başkanı Osman Genç`in 15 Temmuz sonrası Samsun`da bulunan FETÖ`cülerle ilgili verdiği bilgilerle bugün yaptığı açıklama arasındaki çelişkiler kafaları karıştırdı.

Osman Genç, FETÖ`cüleri kime bildirdi?

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, bugün yazılı bir açıklama yaparak, `Samsun’daki anatomisine derin bir inceleme yapılmalıdır. Çünkü tükenmediler. Hala kripto FETÖ’cüler olduğuna inanıyorum` dedi. Osman Genç, 15 Temmuz hain darbe girişiminin hemen sonrası gazetelere verdiği açıklamasında, `Bilgi ihtiyacı olursa biz bu bilgileri aktarmaya hazırız. Raporlarımızı hazırladık ve ilgili kurumlara bu bilgileri ileteceğiz. Bende isimler var isteyene bu bilgileri vereceğim” demişti. Bu iki açıklama arasındaki çelişki dikkat çekti.

“BENDE İSİMLERİ VAR”

Osman Genç, 15 Temmuz hemen sonrası basın mensuplarına verilen kahvaltıda, “FETÖ/PDY terör örgütüyle mücadelenin Türkiye ve Samsun`da devam ettiğini belirterek, `Medyamızın yaptığı bu mücadeleyi her dakika takip eden birisi olarak söylüyorum. Önemli bir sınav veriyoruz. Bu şehirde kimin ne, nerede olduğunu hepimiz biliyoruz. Üç ayağı var bu işin. Siyaset, bürokrasi ve ticaret. Üç ayağı çözemedikten sonra şehri çözemezsiniz.Bilgi ihtiyacı olursa biz bu bilgileri aktarmaya hazırız. Raporlarımızı hazırladık ve ilgili kurumlara bu bilgileri ileteceğiz. Bende isimler var isteyene bu bilgileri vereceğim” demişti.

“HALA KRİPTO FETÖ’CÜLER OLDUĞUNA İNANIYORUM”

Osman Genç, bugün yaptığı yazılı açıklamada ise, FETÖ’nün Samsun’daki anatomisinin mutlaka çıkarılması ve incelenmesi gerektiğine işaret ederek şunları söyledi: “15 Temmuz’da buzdağının sadece askeri ayağını gördük. Oysa FETÖ, varlığını üç şey üzerinden oluşturan derinlemesine bir yapıdır. Ekonomi, siyaset ve bürokrasi FETÖ’nün üç uzmanlık alanıdır. Bu noktada FETÖ’nün Samsun’daki anatomisine derin bir inceleme yapılmalıdır. Çünkü tükenmediler.Hala kripto FETÖ’cüler olduğuna inanıyorum. Bu konuda kesinlikle taviz verilmemelidir. Çünkü başarılı olsalardı Türkiye sömürge olacaktı” ifadelerini kullandı.

Şimdi sormak gerekiyor,

“Bende isimler var isteyene bu bilgileri vereceğim”diyen Osman Genç bu bilgileri yetkililere verdi mi?

“Hâlâ kripto FETÖ’cüler var” derken, kendinde olan isimlerin görevde olduğunu mu kast ediyor?