Meşale yola çıktı! Samsun Hazır

Anadolu Ajansı`nın (AA) yeni hizmeti "AA Spor Masası"nın ilk konuğu olan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun`a dair açıklamalarda bulundu.

Meşale yola çıktı! Samsun Hazır

`Samsun`da hazırlıklar tamam`

Bakan Kılıç, Samsun`un ev sahipliği yapacağı 2017 İşitme Engelliler Olimpiyatları`nın hazırlıklarının tamamlandığını, şu aşamada `ince makyaj` yapıldığını ifade etti.

Oyunlara 96 ülkeden katılım olacağı bilgisini veren Kılıç, `Oyunlar tarihindeki en yüksek katılım. 3 binin üzerinde sporcu, 21 branşta mücadele edecek. 42 tesis şu anda bu organizasyon için hazır durumda. Genel anlamda bütün hazırlıklar tamamlandı. Artık ince makyajlar yapılıyor.` şeklinde konuştu.

Organizasyonun açılışının Samsun`un yeni stadında yapılacağına dikkati çeken Kılıç, `Böylece Samsun`un yeni stadının açılışı, 200`den fazla ülkenin takip edeceği bir organizasyonla yapılmış olacak. Böyle büyük tesislerin açılışını büyük organizasyonlarla yapmak önemlidir. Türkiye`nin gücünü gösteren simgelerden biri olan Samsun`un yeni stadının dünyaya tanıtımı da oyunlarda olacak.` ifadelerini kullandı.

- Samsun`da `Olimpiyat Köyü`

Oyunların hazırlıkları kapsamında bin 500`den fazla gönüllünün çalışmaya devam ettiğini vurgulayan Kılıç, `Samsun`da oyunlar tarihinde bir ilk daha yaşanacak. `Olimpiyat Köyü` hayata geçmiş durumda. Kredi Yurtlar Kurumunun yurtlarında misafirlerimizi ağırlayacağız. Büyük bir sporcu köyü kurulmuş olacak.` yorumunda bulundu.

Samsun`da Uluslararası İşitme Engelliler Spor Komitesinin yeni yönetiminin de seçileceğine dikkati çeken Kılıç, `Bunlar önemlidir. Önümüzdeki yılların yönetimi, Samsun`da seçilmiş olacak. Samsun`da hummalı bir hazırlık var. Sokaktaki herkes maskotumuz `Çakır` ile karşılaşıyor. Samsun hazır, inşallah 10 gün sonra başka bir havaya da girecek. Meşale de yola çıktı. 18 Temmuz`da başlayacak sportif şölene herkesi bekliyoruz.` şeklinde görüş belirtti. EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Aydın'da polise silahlı saldırı Aydın'da polise silahlı saldırıFenerbahçe Beko Kaptanı Mahmutoğlu: 'Hedefimiz her zaman ki gibi şampiyonluk' Fenerbahçe Beko Kaptanı Mahmutoğlu: 'Hedefimiz her zaman ki gibi şampiyonluk'Diyarbakır'da trafik kazası: 2'si ağır 10 yaralı Diyarbakır'da trafik kazası: 2'si ağır 10 yaralıAkdeniz Üniversitesi rektörlüğüne Prof.Dr. Özlenen Özkan atandı Akdeniz Üniversitesi rektörlüğüne Prof.Dr. Özlenen Özkan atandıEmniyet Genel Müdürü Aktaş'tan şehit polis memuruna başsağlığı mesajı Emniyet Genel Müdürü Aktaş'tan şehit polis memuruna başsağlığı mesajı