Kale yabancı olacak

Samsunspor Genel Menajeri Coşkun Zeren, şu anda yerli oyuncu olarak bir tek Gökhan Karadeniz ile ilgilendiklerini, bunun dışında yabancı oyunculara yoğunlaştıklarını söyledi.

Kale yabancı olacak

Coşkun Zeren, geçtiğimiz sezon Bandırmaspor forması giyin Göztepeli Gökhan Karadeniz ile görüşmelerin son aşamaya geldiğini transfer an meselesi olduğunu söyledi. Zeren, “ Transferdeki yerli oyuncu hedeflerimize ulaştık sayılır. Listemizde olan oyunculardan bir tek Gökhan Karadeniz ile sözleşme imzalamadık. Görüşmelerimiz son aşamaya geldi. Sanırım birkaç gün içinde sözleşme imzalarız” diye konuştu.

Birinci kamp dönemi bittikten sonra süper lig takımlarından birçok oyuncunun boşa çıkacağını belirten Zeren birkaç oyuncuyu takip ettiklerini söyledi. Zeren, “ Bizim yerli transferlerimiz bitti gibi. Ama her takım gibi biz de kaliteli oyuncuya asla hayır diyemeyiz. Birçok süper lig takımı birinci kamp dönemlerinden sonra çok sayıda oyuncuyu takımlarında tutmayacak. Bu oyuncuların içinde birkaç ismi de anlaşırsak takıma kazandırırız” dedi.

Yabancı transferi konusunda bazı gelişmeler olduğunu birinci dönem kampına iki oyuncu yetiştirmeye çalıştıklarını belirten Zeren şunları söyledi: birkaç yerli kaleci ile temas kurduk. Ancak olmadı. Büyük ihtimalle kaleyi yabancı kaleci koruyacak. İki tane yabancı kaleci ile temas halindeyiz. Büyük ihtimalle birini hafta sonuna kadar Samsun’a getireceğiz.

İlhan Demircioğlu