Samsun adliyesinde görev değişikliği

HSK 1. Dairesince düzenlenen yaz kararnamesiyle 780 hakim ve savcının yeri değişti. Yer değişikliği Samsun`u da etkiledi.

Samsun adliyesinde görev değişikliği

780 hakim ve savcının yeri HSK 1. Dairesince alınan yaz kararnamesiyle değişti. Konuyla ilgili ilk açıklama Adalet Bakanlığı Müsteşarı ve HSK üyesi Kenan İpek`ten geldi. İpek, Twitter`daki hesabından yaptığı açıklamada, `HSK 1. Dairesince 780 kişilik (hakim/savcı) yaz kararnamesi çalışması tamamlanmıştır. Adalet teşkilatımız ve Milletimiz için hayırlı olsun` ifadelerini kullandı.

Hakimler ve Savcılar Kurulunun (HSK) yaz kararnamesiyle bölge adliye mahkemeleri ve adli yargıdaki toplam 780 hakim ve savcının görev yeri yeniden belirlendi.

Kararname ile Samsun`da 6 hakim ve savcının görevinde değişiklik oldu.

İŞTE GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ YAPILAN İSİMLER

Vedat Soğukpınar Samsun C.Başsavcı Vekilliğinden Samsun Bölge Adliye Mah. C.Savcılığına

Resul Narin Patnos C.Başsavcılığından Samsun C.Savcılığına

Sezgin Kuruyamaç Samsun Hâkimliğinden Hakkâri Ağır Ceza Mah. Başkanlığına

Murat Güler Bafra Hâkimliğinden Bursa Hâkimliğine

Yusuf Aykut Bafra Hâkimliğinden Adana Hâkimliğine

Havva Seda Gürgen Çarşamba Hâkimliğinden Bursa Hâkimliğine atandı.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da göç idaresine akın ettiler Samsun'da göç idaresine akın ettilerSamsun'da yeni korona kararları! Dikkat tedbirler sıkılaştı Samsun'da yeni korona kararları! Dikkat tedbirler sıkılaştıSamsun Valiliği'nden korona uyarısı! Samsun Valiliği'nden korona uyarısı!Samsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var? Samsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var?5 Ağustos Çarşamba fındık fiyatları ne kadar? 5 Ağustos Çarşamba fındık fiyatları ne kadar?Saviçeviç 94. Yabancı Saviçeviç 94. YabancıRekor üstüne rekor! Bugünkü altın fiyatı... Rekor üstüne rekor! Bugünkü altın fiyatı...Dolar kuru bugün ne kadar? 5 Ağustos 2020 dolar ve euro fiyatları Dolar kuru bugün ne kadar? 5 Ağustos 2020 dolar ve euro fiyatlarıSamsunspor'da İkinci Kamp Başladı Samsunspor'da İkinci Kamp BaşladıSamsun'da yaşam mücadelesi veren aile yardım bekliyor Samsun'da yaşam mücadelesi veren aile yardım bekliyor