CHP, AİHM`e başvuruyor.

CHP, Yüksek Seçim Kurulu`nun (YSK) mühürsüz oy pusulaları ile ilgili kararı için AİHM`e başvuruyor. CHP`nin dilekçesi AİHM`e bugün gönderilecek. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu dilekçeyi canlı yayında imzaladı.

CHP, AİHM`e başvuruyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu`nun `Adalet Yürüyüşü`nün 20. gününde devam ediyor. Kılıçdaroğlu, yürüyüş öncesinde İzmit`te şehitlik ziyaretinde bulundu, dua etti.

Kılıçdaroğlu`nun açıklamasından satır başları;

Dün çok sıcaktı, bugün daha iyi bir atmosferde yürüyüşümüzü gerçekleştirmiş olacağız. İzmit`in efsane belediye başkanı Leyla Atakan`ı ziyaret ettik, mezarlarında dua okuduk. Bütün şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Adalet Yürüyüşümüzü yapıyoruz, bu artık toplumun her kesimi tarafından hissediliyor. 20 Temmuz`dan sonra Türkiye süratle bir parti devletine dönüştü. Diyanet`ten MİT`e kadar, BDDK`dan, bakanlıklara kadar her şey bir siyasal partinin şubesine dönüştü. Bu yürüyüşün bir anlamı da, biz kendi ülkemizde düşüncelerimizi ifade edebileceğimiz bir duruma gelmiş olması. Siyasi iktidarın bu yüzden bizim yürüyüşümüze kulak kabartması, dikkatle izlemesi en temel arzularımdan birisidir. Hepinize yürekten teşekkür ediyorum.

CHP, referandum sonuçları için AİHM`e gidiyor

Mühürsüz seçimle ilgili, referandumda malesef, YSK`nın aldığı karar nedeniyle referandum gayri meşru hale geldi, dilekçemizi hazırladık, AİHM`e başvuruyoruz.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Karabük'te iki ayrı kaza : 1 ölü, 4 yaralı Karabük'te iki ayrı kaza : 1 ölü, 4 yaralıSerbest piyasada döviz fiyatları Serbest piyasada döviz fiyatlarıKeyfim yok, Nane molla, Ansagan, Dokken, Kahvaltı, Hastalık Keyfim yok, Nane molla, Ansagan, Dokken, Kahvaltı, HastalıkSANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi mezuniyet töreni SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi mezuniyet töreniSamandağ'da Kaza: 3 yaralı Samandağ'da Kaza: 3 yaralıŞehit polisler memleketlerine uğurlandı Şehit polisler memleketlerine uğurlandıTurkcell, Çin Kalkınma Bankası ile 500 milyon Euro tutarında kredi anlaşması imz Turkcell, Çin Kalkınma Bankası ile 500 milyon Euro tutarında kredi anlaşması imz(Özel) İstanbul'da motosikletli magandanın 'drift', 'makas' ve 'tek teker' terör (Özel) İstanbul'da motosikletli magandanın 'drift', 'makas' ve 'tek teker' terörDoğa ve tarihin iç içe olduğu Aydın, üniversite adaylarını bekliyor Doğa ve tarihin iç içe olduğu Aydın, üniversite adaylarını bekliyorDenizli'de liseliler Türkiye'nin en başarılı üniversitelerine hazırlanıyor Denizli'de liseliler Türkiye'nin en başarılı üniversitelerine hazırlanıyor