Meral Akşener: Ben o defteri kapattım

Meral Akşener, MHP kurultayında aday olacak muhalif isimlere başarı diledi. Akşener, "Ben kendimle ilgili o defteri kapattım" diye konuştu.

Meral Akşener: Ben o defteri kapattım

MHP`den ihraç edilen Meral Akşener, MHP Genel Başkanlığı`na aday olacaklara başarılar diledi. Akşener, `İnşallah başarılı olurlar. Ben o defteri kapattım` dedi.

Meral Akşener ve Bağımsız Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, Yeniçağ yazarı Servet Avcı`nın kızının düğününe katıldı. Akşener, düğünden önce gazetecilerin sorularını yanıtladı.

`İnşallah başarılı olurlar`

İsim vermeden yeni parti çalışmalarında yer almayacağını söyleyen Sinan Oğan`ı kastederek, `MHP`nin ekimde, kasımda olabileceğini düşündüğü, bir hesaplaşma ve ya kongrede aday olma gibi bir durum da. Ben bu tercihlere saygı duyuyorum. İnşallah başarılı olurlar, genel başkanlığı alabilirler. Çok sevinirim` dedi.

Bir gazetecinin `Ama siz buna pek ihtimal vermiyor musunuz` sorusu üzerine Akşener, şunları söyledi: Hayır, öyle bir şey diyemem. Ben kendimle ilgili o defteri kapattım.

Sinan Oğan ne demişti?

Genel başkan adayı olduktan sonra MHP`den ihraç edilen Sinan Oğan, MHP kurultayında `hesaplaşma yapılmadan` yeni partinin başarılı olamayacağını söylemişti.

Oğan, `MHP`de kurultayın 18 Mart 2018`den daha erken bir tarihe alınacağını, muhtemelen Ekim 2017 gibi MHP`nin olağan kurultayının erkene alınmış bir şekilde yapılacağını düşünüyoruz. Öncelikle MHP içinde `mücadelenin zorlanması` gerektiğini düşünüyoruz. Kurultaydan bir netice çıkmaz ve Türk milliyetçilerine bütün kapılar kapanırsa diğer alternatiflerin masaya yatırılıp değerlendirilebilir` demişti.