Cumhurbaşkanı Erdoğan`ın Konuşma Videosunu da Yasakladılar

G-20 Zirvesi için Hamburg`a gidecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan`ın ziyaretiyle ilgili Almanya`dan yeni bir açıklama geldi. Alman yetkililer, Erdoğan`ın Türkiye`ye ait diplomatik temsilciliklerde açıklama yaptıktan sonra bu konuşmanın video mesajı aracılığı ile yayınlanmasının da uygun olmayacağını bildirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan`ın Konuşma Videosunu da Yasakladılar

Cumhurbaşkanı Erdoğan`ın G-20 zirvesi sırasında Türklerle buluşmasını engellemek için her şeyi deneyen Almanya, Erdoğan`ın konuşmasının video yayınını da yasakladı.

`Talepte bulunulması gerekir`

Almanya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Martin Şefir yaptığı açıklamada, `Almanya adına bir kez daha vurgulamak istiyorum ki bu tarz etkinlikler için çok önceden Dışişleri Bakanlığı`na talepte bulunulması gerekirdi` dedi.

Sözcü, başkonsoloslukta yapılacak konuşmanın daha sonra video mesajı ile etkinliklerde yayınlanmasının da yasak kapsamında olduğunu söyledi.

`Bu Türklere Kalmış Bir Karar`

Alman Hükümeti, Erdoğan`ın Almanya`da yaşayan Türklere hitaben bir konuşma yapma talebini reddetmiş, Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel de böyle bir etkinliğin Türkiye ile yaşanan gerginlikler nedeniyle `uygun olmadığını` belirtmişti.

Gabriel`e, `Erdoğan`ın elçilik veya konsoloslukta Türklere hitap edip edemeyeceği` de sorulmuştu. Gabriel, `Bu Türklere kalmış bir karar` demişti.

sondakika.comEN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Damat dehşet saçtı: 1 ölü Damat dehşet saçtı: 1 ölüSamsunspor Kadrosunda Yer Alacaklar Mı? Samsunspor Kadrosunda Yer Alacaklar Mı?Covid-19 şüphelisi bebek ve annesini taşıyan ambulans kaza yaptı Covid-19 şüphelisi bebek ve annesini taşıyan ambulans kaza yaptıMalatya'da seyir halindeki otomobile silahlı saldırı: 1 yaralı Malatya'da seyir halindeki otomobile silahlı saldırı: 1 yaralıAfyonkarahisar'da zincirleme kaza: 1 ölü, 3 yaralı Afyonkarahisar'da zincirleme kaza: 1 ölü, 3 yaralıSamsunspor Basketbol'da Başantrenör Salman Samsunspor Basketbol'da Başantrenör SalmanBayburt Üniversitesinin de yer aldığı 'Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2020' Bayburt Üniversitesinin de yer aldığı 'Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2020'Yola dökülen mazot kazaya neden oldu: 2 yaralı Yola dökülen mazot kazaya neden oldu: 2 yaralıSinop'taki gizli tünel gün yüzüne çıktı Sinop'taki gizli tünel gün yüzüne çıktıMilletvekili Çakır, 27 yıl önce terör baskınının yaşandığı Uluköylüleri unutmadı Milletvekili Çakır, 27 yıl önce terör baskınının yaşandığı Uluköylüleri unutmadı