Samsun Siyasetinde Dengeler Değişecek

Muharrem Göksel`den çok önemli açıklamalar

Samsun Siyasetinde Dengeler Değişecek

AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, 4 Temmuz itibarıyla kongre sürecinin başlayacağını ve bu sürecin 2018 yılının ilk çeyreğine kadar süreceğini söyledi. Göksel, “ Teşkilatlarda yorgun isimler artık görev almayacak, yeni isimler ve geçmişte görev alan bazı isimler yeniden teşkilatlarda görev alacak. “ dedi.

AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, AK Parti’yi 2019 yılında yapılacak olan yerel, Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerine taşıyacak olan isimlerin belirleneceği kongre sürecinin 4 Temmuz itibarıyla start alacağını söyledi. Başkan Göksel, “ 19 Temmuz 2017 tarihinden 26 Temmuz 2017’ye kadar delege seçimlerini yapacağız. 19 Agusta tarihinde ise ilçe kongreleri start alacak ve ilçe kongreleri 12 Kasım tarihine kadar devam edecek. Bu sürecin uzun tutulmasının nedeni ise Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız büyük ilçelerin kongrelerine katılma kararı aldılar. Bu nedenle süreç uzun tutuldu. 18 Kasım 2017 tarihinde ise ülke genelinde il kongrelerine start verilecek ve bu süreç te 2018 yılının ilk  çeyreğine kadar devam edecek” diye konuştu.

İl Başkanı Muharrem Göksel, il ve ilçelerde yönetim kurulunda yer alacak isimlerin sayılarında da değişikliğe gidildiğini söyledi. Başkan Göksel, “Nüfusu 10 bine kadar olan ilçelerin yönetim kurullarında 11 kişi, 10 bin ila 50 bin arasında nüfusu olan ilçelerin yönetim kurullarında 15 kişi, 50 bin ila 100 bin arasında olan ilçelerin yönetim kurullarında 20 kişi ve nüfusu 100 binden fazla olan ilçelerin yönetil kurullarında ise 25 kişi yer alacak” diye konuştu.

2019 seçimlerine AK Parti’ye taşıyacak ve bu seçimlerde görev alacak kadroların seçileceğini belirten İl Başkanı muharrem Göksel, “ 2019 yılındaki hedef belli ve net. Yüzde 50 artı 1. Partimizi bu hedefe taşıyacak olan kadrolar ise ilçe ve il kongrelerinde ortaya çıkacak. Yeni yönetim kurullarında bugüne kadar yönetimlerde yer almamış isimler ile geçmişte yönetim kurullarında yer almış ancak bir süredir dinlenen isimler yer alacak. Bu nedenle bazı isimler de listelerde yer alamayacak” diye konuştu.

15 Temmuz kutlamalarının genel merkezle paralel hareket edilerek yapılacağını belirten Göksel kutlama programının da belli olduğunu söyledi. Göksel, “ 15 Temmuz resmi tatil olacak.  Kutlamalar ülke genelinde teşkilatların 11 Temmuz sabahı tüm şehit mezarlıklarının ziyaret edilmesi ile başlayacak. Kutlamalar çerçevesinde mevlit okutulacak, fotoğraf sergileri açılacak. Paneller yapılacak, 15 Temmuz gecesi Sayın Cumhurbaşkanımız saat 02.37’de halka hitap edecek ve demokrasiye sahip çıkmak için meydanlara davet edecek. Sabah namazını ya Büyük Camide ya da Cumhuriyet Meydanı’nda birlikte kılacağız ve kutlamalar sona erecek. “ dedi.

Kendisinin yeniden adaylığı konusunda da açıklama yapan Başkan Göksel,  şunları söyledi: Bizim hedefimiz belli. Biz dava partisiyiz ve bu davaya hizmet için buradayız. Koltuklara yapışmadık. Bana sen bu davaya iyi hizmet ettin seninle devam edeceğiz derlerse bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da canla başla bu kutsal davaya hiç bir menfaat ve karşılık beklemeden hizmet etmeye devam ederiz. Yok, seninle buraya kadar derlerse partim yine teşekkür ederiz bu kez de bir nefer olarak hizmete devam ederiz. Buralar hizmet makamıdır. Biz hizmet için buradayız. Takdiri partimizin yetkili kurullarına bırakıyorum. “

İlhan DEMİRCİOĞLUEN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Denizli'de trafik kazası: 2 yaralı Denizli'de trafik kazası: 2 yaralıKamayla bıçaklanan kişi hayatını kaybetti Kamayla bıçaklanan kişi hayatını kaybettiÇorum'da zincirleme trafik kazası: 2 yaralı Çorum'da zincirleme trafik kazası: 2 yaralıPendik'te feci kaza: 1'i ağır 5 yaralı Pendik'te feci kaza: 1'i ağır 5 yaralıTürkiye konut doğal gaz fiyatinda Avrupa'da en ucuz ikinci ülke Türkiye konut doğal gaz fiyatinda Avrupa'da en ucuz ikinci ülkeEmet yeni sanayisine kavuşuyor Emet yeni sanayisine kavuşuyor