KADEM Sinema Akademisi Samsun’da

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) tarafından Türkiye genelindeki KADEM il temsilciliklerinde gerçekleştirilecek olan KADEM Sinema Akademisi Antalya, Konya ve Bursa’dan sonra İstanbul ve Samsun’da gerçekleştiriliyor.

KADEM Sinema Akademisi Samsun’da

 Yönetmenlik, görüntü yönetmenliği, senaryo ve kurgu derslerinden oluşan sinema akademilerinin ilki olan Antalya KADEM Sinema Akademisi ilk mezunlarını 2017 Mayıs ayında vermişti. Türkiye’nin farklı illerinde yapılması planlanan KADEM Sinema Akademileri eğitimleri İstanbul ve Samsun illerinde Temmuz ayında başlayacak.
KADEM Samsun İl Temsilcisi Meral Kıvırcı, “Kadem Sinema Akademileri temsilciliklerimizde devam ediyor. Yaz döneminde Samsun temsilciliğimizde sinema akademisi teorik ve pratik eğitimlerle devam edecek. Akademiye ilgi oldukça yoğun. Bu yüzden başvuru süremizi uzattık. Mülakatlar sonrası eğitimlerimiz, proje partnerimiz Sinefesto ile devam edecek. Akademiye ilgi gösteren tüm katılımcılara temsilciliğimiz adına teşekkür ediyoruz. Mülakatlar sonrası akademiye kabul edilen öğrencilerimize de şimdiden başarılar diliyoruz” dedi.


Teorik ve pratik eğitimin birlikte verileceği KADEM Sinema Akademileri toplam 8 haftalık periyotlarda hafta sonları yapılacak. Katılımın ücretsiz olduğu akademilere öğrenci kabulleri ilgili temsilciliklerde gerçekleştirilecek mülakatlar ile yapılacak.
Sinefesto tarafından verilen derslerde usta isimler katılımcılara; senaryo, görüntü yönetmenliği, kurgu ve yönetmenlik konularında eğitim verecek. Ayrıca katılımcılar istedikleri projelere yönelik ünlü oyuncu ve yönetmenlerin katılımıyla ustalık sınıfları da gerçekleştirilecek. Eğitim sonunda öğrenciler tarafından bir de kısa film çekilecek.
İstanbul ve Samsun KADEM Sinema Akademileri için başvurular 5 Temmuz 2017’ye kadar yapılabilecek.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Damat dehşet saçtı: 1 ölü Damat dehşet saçtı: 1 ölüSamsunspor Kadrosunda Yer Alacaklar Mı? Samsunspor Kadrosunda Yer Alacaklar Mı?Covid-19 şüphelisi bebek ve annesini taşıyan ambulans kaza yaptı Covid-19 şüphelisi bebek ve annesini taşıyan ambulans kaza yaptıMalatya'da seyir halindeki otomobile silahlı saldırı: 1 yaralı Malatya'da seyir halindeki otomobile silahlı saldırı: 1 yaralıAfyonkarahisar'da zincirleme kaza: 1 ölü, 3 yaralı Afyonkarahisar'da zincirleme kaza: 1 ölü, 3 yaralıSamsunspor Basketbol'da Başantrenör Salman Samsunspor Basketbol'da Başantrenör SalmanBayburt Üniversitesinin de yer aldığı 'Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2020' Bayburt Üniversitesinin de yer aldığı 'Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2020'Yola dökülen mazot kazaya neden oldu: 2 yaralı Yola dökülen mazot kazaya neden oldu: 2 yaralıSinop'taki gizli tünel gün yüzüne çıktı Sinop'taki gizli tünel gün yüzüne çıktıMilletvekili Çakır, 27 yıl önce terör baskınının yaşandığı Uluköylüleri unutmadı Milletvekili Çakır, 27 yıl önce terör baskınının yaşandığı Uluköylüleri unutmadı