İlkadım`da kurslar başladı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Hayat Hayatboyu Öğrenme Genel Müdürlüğü koordinesinde yürütülen yaz dönemi destekleme ve yetiştirme kursları İlkadım İlçesinde başladı.

İlkadım`da kurslar başladı

Samsun İlkadım İlçesi 19 Mayıs Lisesi`nde başlayan destekleme ve yetiştirme yaz kurslarını İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Davut Numanoğlu da ziyaret etti. Kurslarla ilgili bilgi veren İlçe Müdürü Davut Numanoğlu, `Bakanlığımızın dersanelerin kapatılmasından sonra öğrencilerimizin üst öğrenim kurumlarına hazırlanabilmesi  ve öğrencilerimizin eksikliklerini giderebilmesi için açtığı Destekleme ve Yetiştirme yaz kursları 3 Temmuz  itibariyle ilçemizde 40 okulda başladı. Geçen yıl 1728 olan yaz dönemi destekleme ve yetştirme kurslarımıza bu yıl 3023 öğrencimiz başvurdu. Başarılı öğretmenlerimizin görev aldığı bu kurslar öğrencilerimize ücretsiz olarak verilmektedir. MEB internet ortamında akıllı tahta yoluyla öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin hizmetine sunduğu Eğitim Bilişim Ağı (EBA) bu kurslarda interaktif olarak kullanılmaktadır. Öğrencilerimizin her türkü ders materyal ,ihtiyacını karşılamaktadır. Yazın bu sıcağında bu kurlarda görev alan yönetici ve öğretmenlerimizi kutluyor, öğrencilerimize üstün başarılar diliyorum` dedi.
19 Mayıs Lisesi ve Aziz Atik Fen Lisesi destekleme ve yetiştirme kurslarındaki sınıfları ziyaret eden İlçe Müdürü öğrencilerle ve öğretmenlerle sohbet ederek, görüş ve önerilerini aldı.