Baltalı saldırgan o sorunun cevabını verecek mi?

Samsun İl Müftülüğü`nde terör estiren baltalı saldırgan adliyeye çıkartıldı.

Baltalı saldırgan o sorunun cevabını verecek mi?

Samsun’da, dün sabah saatlerinde elindeki baltayla müftülük binasında terör estiren ve polislere balta ve yangın tüpüyle saldıran Salih Ç. adliyeye sevk edildi. Neden böyle bir saldırı gerçekleştirdiği belli olmayan Salih Ç.`nin savcılıkta konuşup konuşmayacağı belli olacak.

Samsun İl Müftülüğü binasına görevlilerin temizlik yaptığı sırada giren ve binada bulunan yangın söndürme ünitesindeki baltayı alarak etrafına zarar veren saldırgan, güvenlik güçleri tarafından 2,5 saat boyunca ikna edilmeye çalışıldı. 

TEKBİR GETİRDİ

Bir türlü ikna olmayan saldırgan, elindeki baltayı tekbir getirerek polislere savurmuş ve olay yerine gelen özel harekat polisleri tarafından yapılan operasyonla birlikte etkisiz hale getirilmişti.

PSİKOLOJİK SORUNLARI MI VAR?

Baltalı saldırgan bugün Samsun İl Emniyet Müdürlüğünde yapılan işlemlerin ardından Samsun Adliyesine sevk edildi. Şahsın psikolojik sorunlarının olduğu iddia edildi. 39 yaşında Türk vatandaşı olduğu belirtilen baltalı saldırgan Salih Ç.’nin, inşaat işçisi olduğu ve 7 yıl önce eşinden ayrıldığı öğrenildi. 

MÜFTÜLÜK AÇIKLAMA YAPTI
Samsun Müftülüğü yaptığı açıklamada, `Şahıs ile ilgili tarafımıza ulaşan ilk bilgiler psikolojik sorunları olduğu yönündedir` ifadelerine yer vermişti.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

OMÜ Rektörü Sait Bilgiç'in yerine Prof Dr. Yavuz Ünal atandı OMÜ Rektörü Sait Bilgiç'in yerine Prof Dr. Yavuz Ünal atandıSamsun Valisi açıkladı! 15 Ağustos'ta açılıyor Samsun Valisi açıkladı! 15 Ağustos'ta açılıyorSamsun Üniversitesi'ne 5 yeni bölüm daha eklendi Samsun Üniversitesi'ne 5 yeni bölüm daha eklendiSamsun'da uyuşturucu ve silah operasyonları Samsun'da uyuşturucu ve silah operasyonlarıSamsun'da rekor korona cezası Samsun'da rekor korona cezasıSamsun'da traktör can aldı Samsun'da traktör can aldıSamsun'da buraya giden şifa buluyor Samsun'da buraya giden şifa buluyorSamsun'da döviz fiyatları Samsun'da döviz fiyatlarıSamsun'da dolandırıcılar iş başında! Böyle kandırıyorlar Samsun'da dolandırıcılar iş başında! Böyle kandırıyorlarSamsun'da kahvehane sahibi öldürüldü Samsun'da kahvehane sahibi öldürüldü