Müftülükten son dakika açıklaması

Samsun İl Müftülüğü`ne gerçekleştirilen baltalı baskınla ilgili müftülük açıklama yaptı.

Müftülükten son dakika açıklaması

Dün sabah Samsun İl Müftülüğü`nde yaşanan baltalı dehşetle ilgili müftülükten açıklama geldi.

Dün sabah saatlerinde saldırgan Salih Ç. müftülüğe girerek elindeki baltayla adeta terör estirmişti. Binanın camları, elektronik, elektrik ve kalorifer sistemleriyle kapılara ciddi zarar veren iği, şahsın Samsun nüfusuna kayıtlı bir kişi olduğu ve ne amaçla saldırıda bulunulduğu konusunda araştırmaların devam ettiği bildirilen açıklamada şu görüşlere yer veridi:


`02.07.2017 Pazar günü saat 10:35 sıralarında dairemiz personelinin genel temizlik yapmak üzere Samsun İl Müftülüğü Hizmet binamıza geldiğinde giriş kapısının kırıldığı ve içeride bir kişinin bulunduğu görülmüş, emniyet müdürlüğü konudan haberdar edilmiş, olaya müdahale eden emniyet güçlerine içeride bulunan saldırgan şahıs mukavemet göstererek teslim olmamış, bunun üzerine çevik kuvvetin müdahalesiyle şahıs etkisiz hale getirilmiştir.


BİNA İÇİNDE CİDDİ ZARAR VAR

Saldırgan şahıs dairemizin elektronik, elektrik ve kalorifer sistemleriyle kapılara ciddi manada  zarar vermiştir.
 Şahsın Samsun nüfusuna kayıtlı bir kişi olduğu tarafımıza bildirilmiştir.
Şahsın ne amaçla saldırıda bulunduğu konusunda araştırmalar Emniyet Müdürlüğü tarafından sürdürülmekte ve soruşturma devam etmektedir.


SURİYE`Lİ DEĞİL TÜRK VATANDAŞI

Bazı basın yayın organlarında dairemize giren şahsın Suriye Uyruklu olduğu yönündeki haberler gerçek dışıdır. Şahıs ile ilgili tarafımıza ulaşan ilk bilgiler psikolojik sorunları olduğu yönündedir.
Kurum olarak üzgünüz ancak cana bir zarar gelmemesi tek tesellimizdir.
Olaya anında müdahale eden, operasyonu bizzat yöneten Samsun Emniyet Müdürü Sayın Vedat Yavuz’a ve ekibine, halkımıza ve duyarlı basınımıza teşekkür ederiz.`

Samsunsonhaber.comEN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

9 Ağustos Pazar fındık fiyatları ne kadar? 9 Ağustos Pazar fındık fiyatları ne kadar?Samsun'da bir polis memuru kovalamacada şehit oldu Samsun'da bir polis memuru kovalamacada şehit oldu9 Ağustos Pazar Samsun namaz saatleri 9 Ağustos Pazar Samsun namaz saatleriSamsun'da girdiği denizden sağ çıkamadı Samsun'da girdiği denizden sağ çıkamadıSamsun'da imamın talihsiz ölümü Samsun'da imamın talihsiz ölümüValilikten şehit polis için açıklama Valilikten şehit polis için açıklamaSamsun şehidine ağladı Samsun şehidine ağladıKaçan aracı kovalayan Yunus polisi kazada şehit oldu Kaçan aracı kovalayan Yunus polisi kazada şehit olduBüyükşehir Belediyesi 'güvenli ulaşım' için yollarda Büyükşehir Belediyesi 'güvenli ulaşım' için yollardaAltın fiyatları düşer mi? 9 Ağustos altın fiyatları Altın fiyatları düşer mi? 9 Ağustos altın fiyatları