Başbakan Yıldırım`dan Madımak ve Başbağlar mesajı

Başbakan Binali Yıldırım, Madımak katliamının yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda, "Aziz milletimizi bölmekten, ayrıştırmaktan başka hiçbir amacı, ilkesi, değeri, kutsalı olmayan hain terör odaklarını bir kez daha nefretle kınıyorum" dedi.

Başbakan Yıldırım`dan Madımak ve Başbağlar mesajı

Başbakan Binali Yıldırım`ın, mesajı şu şekilde: `2 Temmuz 1993’de Sivas Madımak otelinde ve 5 Temmuz 1993’de Erzincan’ın Kemaliye İlçesinin Başbağlar köyünde meydana gelen elim olaylar hepimizin ortak acısıdır

Hain terör odaklarını bir kez daha nefretle kınıyorum

Aziz milletimizi bölmekten, ayrıştırmaktan başka hiçbir amacı, ilkesi, değeri, kutsalı olmayan hain terör odaklarını bir kez daha nefretle kınıyorum.

Kökü binlerce yıllık geçmişe dayanan Türkiye Cumhuriyeti Devleti, tarihi boyunca rengine, cinsine, diline, dinine, meşrebine bakmadan tüm mazlumlara kucak açmış, huzur ve güven içerisinde yaşamalarını sağlamıştır.

Vatan hepimizin vatanı, bayrak hepimizin bayrağı, devlet hepimizin devletidir. Hiçbir güç birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi bozamayacaktır. Bu aziz vatan toprakları üzerinde, ebediyete kadar birlikte yaşayacağız. Bu duygularla, Madımak ve Başbağlar’da hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, milletimize selam ve sevgilerimi sunuyorum.`