2 asırlık minyatür tekne açık havada sergilendi

SAMSUN`da 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlamaları kapsamında antika eserler sahibi Tuncer Üçüncüoğlu`nun müzesinden alınan 200 yıllık minyatür tekne ve bir çok antika eser ilk kez açık havada sergilendi.

2 asırlık minyatür tekne açık havada sergilendi


Denizcilik ve Kabotaj Bayramı, Samsun`da da düzenlenen etkinliklerle kutlandı. İlkadım İlçesi`ndeki Batı Park`ta kutlamalar kapsamında bir ilk gerçekleştirildi. Samsun Liman Başkanlığı`nın girişimleriyle, antika eserler sahibi ve Ulusoy Denizcilik Bölge Koordinatörü Tuncer Üçüncüoğlu`nun kişisel müzesinden alınan 200 yıllık minyatür tekne ve bir çok antika eser ilk kez açık havada sergilendi.
200 yıllık minyatür tekne ve geçmişi yüzlerce yıl öncesine dayanan gemi eserlerin ilk kez açık havada sergilediklerini söyleyen Tuncer Üçüncüoğlu şöyle dedi:
`Bu parçaları ben senelerdir hiç dışarıya çıkartmadım. Samsun Liman Başkanı Aydın Ünal`dan talep gelince kendisini kıramadım ve gurur duydum. Sergide en çok ilgiyi 200 yıllık minyatür tekne gördü. Samsun protokolünün ve halkın ilgisi de ayrıca yüksek oldu. Ben bu ilgiden çok mutluyum.`
 EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

7 Ağustos Cuma fındık fiyatları ne kadar? 7 Ağustos Cuma fındık fiyatları ne kadar?Sokağa çıkma yasağı geri geliyor! İller belli oldu Sokağa çıkma yasağı geri geliyor! İller belli olduSamsun'da banyoda asılı halde ölü bulundu Samsun'da banyoda asılı halde ölü bulunduSamsun'da gelinine tecavüz ettiği iddia edilen kayınpeder yargılanacak Samsun'da gelinine tecavüz ettiği iddia edilen kayınpeder yargılanacakSamsun'da meclis üyesine silahlı saldırı! Samsun'da meclis üyesine silahlı saldırı!İskenderun'da elektrik akımına kapılan asker şehit oldu İskenderun'da elektrik akımına kapılan asker şehit olduAltın fiyatları ne kadar? Gram ve çeyrek altın fiyatı 7 Ağustos 2020 Altın fiyatları ne kadar? Gram ve çeyrek altın fiyatı 7 Ağustos 2020Samsun hava durumu 7 Ağustos Cuma Samsun hava durumu 7 Ağustos CumaSamsun'da kaza Samsun'da kazaMilyonlarca emeklinin ''emeklilik'' hayali eriyip gitti! Milyonlarca emeklinin ''emeklilik'' hayali eriyip gitti!