Samsun Müftülüğü`nü baltalı baskın

Bu sabah saat 11.00 civarlarında Samsun İl Müftülüğü`ne giren ve yabancı uyruklu olduğu iddia edilen baltalı saldırganın etkisiz hale getirilmesi için özel harekat polisleri operasyon yapıyor.

Samsun Müftülüğü`nü baltalı baskın

Haber ve fotoğraflar: İlhan Demircioğlu

Kimliği tespit edilemeyen bir şahıs elindeki baltayla Samsun İl Müftülüğü binasına girdi. Polisle baltalı saldırgan arasında devam eden ve yaklaşık üç saat süren pazarlık sonuç vermeyince polis operasyon düzenledi. Saldırgan yakalanarak Samsun İl Emniyet Müdürlüğü`ne götürüldü. Operasyonu Samsun İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz bizzat yönetti. 

Bu sabah Samsun`da, saat 11:00 civarında elinde balta olan ve kimliği tespit edilemeyen bir şahıs İlkadım İlçesi`nde bulunan İl Müftülüğü`ne camları kırarak içeri girdi. 

Saldırganın müftülük binasına girmesinin ardından polis bina çevresinde güvenlik önlemi aldı. Saldırganın intihar etme olasılığına karşılık olay yerine ambulans ve itfaiye araçları sevk edildi. 

Kendini müftülük içinde bir odaya kapatan saldırgan şahıs, polisin ikna etme çabalarına cevap vermedi. 

Yaklaşık üç saat süren ikna çabalarının ardından polis saldırgan şahsın bulunduğu odaya biber gazı kullanarak operasyon düzenledi. 

Polisin başarılı operasyonu sonucu sağ ele geçirilen şahıs emniyet müdürlüğüne götürüldü. 

Olayın bir terör olayı mı olduğunun araştırıldığı öğrenildi. 


 

işte saldırgan:EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

11 Ağustos Salı Samsun namaz saatleri 11 Ağustos Salı Samsun namaz saatleriSamsun'da feci son! 8.kattan düştü Samsun'da feci son! 8.kattan düştüSamsun'da terör operasyonu! Samsun'da terör operasyonu!Altın fiyatları zirveye oturdu! Samsun'da 11 Ağustos çeyrek altın Altın fiyatları zirveye oturdu! Samsun'da 11 Ağustos çeyrek altınSamsun'da engelli çift 14 yıl sonra mutluluğu buldu Samsun'da engelli çift 14 yıl sonra mutluluğu bulduDolar kuru bugün ne kadar? 11 Ağustos 2020 dolar ve euro fiyatları Dolar kuru bugün ne kadar? 11 Ağustos 2020 dolar ve euro fiyatları11 Ağustos Salı fındık fiyatları ne kadar? 11 Ağustos Salı fındık fiyatları ne kadar?Samsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var? Samsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var?Samsun hava durumu 11 Ağustos Salı Samsun hava durumu 11 Ağustos SalıSamsun Haber Bülteni - 11-12 Ağustos 2020 Samsun Haber Bülteni - 11-12 Ağustos 2020