Kılıçdaroğlu: Bizi suçlamasınlar, bizi dinlesinler. Biz bu ülkenin insanlarıyız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu adaletli bir yönetim istediklerini belirterek, "Adaletli bir devlet istiyoruz, adaletli bir toplum istiyoruz. Adaletin egemen olduğu hepimizin rahatlıkla konuşabildiği, düşüncelerini ifade ettiği için hapse atılmadığı bir düzen istiyoruz. Bu açıdan umuyorum bizim Adalet Yürüyüşümüze ülkeyi yönetenler daha fazla kulak kabartmış olurlar. Bizi suçlamasınlar, bizi dinlesinler. Biz bu ülkenin insanlarıyız" dedi.

Kılıçdaroğlu: Bizi suçlamasınlar, bizi dinlesinler. Biz bu ülkenin insanlarıyız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sabah saat 07.00`de Sakarya`nın Erenler ilçesi Dörtyol mevkiindeki mola yerinde açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu, Sivas katliamında ölenleri anarak, `Adalet Yürüyüşümüzün 18`inci günündeyiz. Bugünümüzde hayırlı olur inşallah. Son derece kararlı, azimli, bilinçli bir yürüyüş gerçekleştiriyoruz. Yürüyüşümüze destek veren vatandaşlar da bizim arzu ettiğimiz gibi her türlü provokasyona karşı duyarlılıklarını koruyorlar. O nedenle o yurttaşlarıma da içten teşekkürlerimi gönderiyorum. Bugün 2 Temmuz Sivas katliamında hayatlarını kaybeden vatandaşlarımızı rahmetle anıyorum. Adalet arayışları hala devam ediyor. Bizim bu Adalet Yürüyüşü`nün ne kadar anlamlı olduğunu gösteren temel göstergelerden birisidir. Bu bağlamda hiç kimsenin inancından, kimliğinden, siyasi görüşünden ötürü suçlanmaması krimalize edilmemesi bizim en büyük arzumuzdur. İnsanı düşünceleri ile kabul edip, fikirleriyle kabul edip, baş tacı etmeliyiz. Onlar ne zaman düşüncelerini açıklarlarsa bu düşüncelere hepimiz ortaklaşa saygı göstermeliyiz. Farklı düşüncelere sahip olabiliriz ama birlikte yaşama irademizi birlikte ortaya koymak zorundayız` dedi.

 `Taşeron işçiler için adalet`

1 milyon taşeron işçisinin kadrolu çalışmak istediğini ifade eden Kılıçdaroğlu, `Dün taşeron işçileri aramızdaydı. Onlar da adalet istiyorlar. Onlar diyor ki bize söz verildi, bize kadro verilecekti, ne olursunuz bunu bir kez daha dile getirin Adalet Yürüyüşü`nde. 1 milyonu aşkın taşeron işçisinin adalet talebini yine bu sabah saat 07.00`de hepinizin huzurunda dile getiriyorum. Onlar için de adalet istiyorum. Onlar da çalışıyor, üretiyor ve alın teri döküyorlar. Onlar da kadrolu çalışmak isterler ve iş güvenceleri olmasını isterler. Dolayısıyla adalet isterler ve adaleti sağlamak zorundayız` diye konuştu.

`Bizi suçlamasınlar bizi dinlesinler`

Kendilerinin suçlanmamasını, dinlenilmesini isteyen Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:
`Sevgili peygamberimizin şöyle bir hadisi şerifi var; 1 gün adaletli davranmak 60 yıllık ibadetten üstündür. Sadece 1 gün. Biz bir gün değil, hepimiz adaletli davranalım diye yürüyoruz. 1 gün bile değil. Hepimiz bize destek veren tüm yurttaşlarımız adaletli bir yönetim istiyoruz. Adaletli bir devlet istiyoruz, adaletli bir toplum istiyoruz. Adaletin egemen olduğu hepimizin rahatlıkla konuşabildiği, düşüncelerini ifade ettiği için hapse atılmadığı bir düzen istiyoruz. Bu açıdan umuyorum bizim Adalet Yürüyüşümüze ülkeyi yönetenler daha fazla kulak kabartmış olurlar. Suçlamak yerine dinlemek bir yöneticinin temel görevidir. Niçin biz yürüyoruz? Hangi gerekçeyle yürüyoruz? Bize yapılan tüm hakaretlere rağmen neden sessiz kalıyoruz? Neden inançla ve kararla adalet adalet adalet diyoruz. Bizi suçlamasınlar, bizi dinlesinler. Biz bu ülkenin insanlarıyız.`EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR