Havanın sıcaklığından denizin serinliğine koştular

Serinlemek isteyen vatandaşlar sahillere koştu.Termometreler 33 dereceyi bulunca sahil kesimleri tıklım tıklım oldu.

Havanın sıcaklığından denizin serinliğine koştular

Kuzey Afrika üzerinden yeni sıcak hava dalgasının geleceği bilgisiyle;

Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğünün hava tahmin raporlarında, Samsun’da 1 Temmuz tarihinde nem oranının yüzde 63 oranında olduğu belirtilirken, hava sıcaklığının Salı gününe kadar etkisini sürdüreceği, Çarşamba ve Perşembe günleri ise sağanak yağışın şehri etkisi altına alabileceği ifade edildi.

Samsun’da sıcaklık her gün artarak devam ederken Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü tarafından uyarı açıklaması yapıldı.

Yapılan açıklamada, “Ramazan ayı boyunca ülkemiz genelinde mevsim normallerinin altında seyreden hava sıcaklığı, Ramazan ayından sonra artmaya başlamış hatta mevsim normallerinin 5-6 derece üzerine çıkmıştır. Yapılan son analiz ve tahminlere göre 30 Haziran 1 Temmuz tarihi itibariyle yurdumuzdaki mevcut sıcak havaya ilave olarak Kuzey Afrika üzerinden gelecek olan yeni bir sıcak hava dalgasına girileceği tahmin ediliyor. Bu hava dalgasıyla birlikte sıcaklık hissedilir derecede artacaktır. Aşırı sıcakların meydana getireceği olumsuzluklara karşı başta yaşlılar, çocuklar ve kronik hastalığı olanlar olmak üzere, vatandaşlarımızın güneş ışınlarının dik geldiği 10.00-16.00 saatleri arasında sıcaktan korunmak için gerekli önlemleri almaları büyük önem taşımaktadır” denildi.

samsunsonhaber.comEN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Valiliği'nden korona uyarısı! Samsun Valiliği'nden korona uyarısı!Samsun'da göç idaresine akın ettiler Samsun'da göç idaresine akın ettilerSaviçeviç 94. Yabancı Saviçeviç 94. YabancıSamsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var? Samsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var?Samsunspor'da İkinci Kamp Başladı Samsunspor'da İkinci Kamp Başladı5 Ağustos Çarşamba fındık fiyatları ne kadar? 5 Ağustos Çarşamba fındık fiyatları ne kadar?Samsun'da yeni korona kararları! Dikkat tedbirler sıkılaştı Samsun'da yeni korona kararları! Dikkat tedbirler sıkılaştıErciş'te trafik kazası:1 ölü , 2 yaralı Erciş'te trafik kazası:1 ölü , 2 yaralıRekor üstüne rekor! Bugünkü altın fiyatı... Rekor üstüne rekor! Bugünkü altın fiyatı...Dolar kuru bugün ne kadar? 5 Ağustos 2020 dolar ve euro fiyatları Dolar kuru bugün ne kadar? 5 Ağustos 2020 dolar ve euro fiyatları