Samsun`u kokutan gemi limandan ayrıldı

Samsun`u kokutan hayvan gemisi nihayet limandan ayrıldı.

Samsun`u kokutan gemi limandan ayrıldı

Bakanlar Kurulu kararıyla et ithalatının serbest bırakılması sonuncu, Et ve Süt Kurumu (EKS) tarafından Kolombiya`dan ithal edilen 7 bin büyükbaş hayvan Samsun Limanı’na getirildi.

Hayvanların gemiden indirilmesi sırasında çevreye yayılan kötü koku şehri etkisi altına aldı. Şehir bir gün boyunca kötü kokunun etkisi altında kaldı. Hayvanların tahliye edildiği gemi su sabah limandan ayrıldı.

BÜYÜK SIR KOKU

Samsun’da 4 gündür devam eden kötü kokunun sırrı çözülmüş, Büyükşehir Belediye Başkanlığından yapılan açıklamada, kötü kokunun sebebinin Kolombiya’dan Samsun Limanı’na gelen ve içinde büyükbaş hayvanların bulunduğu gemiden kaynaklı olduğu açıklanmıştı. 

GETİRİLEN BESİ DANASI

Samsun Liman Başkanlığından alınan bilgiye göre, Kolombiya’dan ithal edilen 7 bin 21 büyükbaş hayvan 3 gün önce Samsun Limanı’na getirildi. Onlarca tırla tahliyesi sağlanan besilik büyükbaş hayvanların Et ve Süt Kurumu tarafından ithal edilerek Samsun’a getirildiği öğrenildi. Limandan çıkarılan büyükbaş hayvanların büyük çoğunluğunun Samsun’daki çiftçilere satılacağı, bir kısmının ise çevre illere gönderileceği belirtildi.
Samsun Et ve Süt Kurumu yetkilileri, Kolombiya’dan Samsun’a getirilen 7 bin 21 büyükbaş hayvanın besi danası olduğunu açıkladı. 
Samsun`a kötü bir koku yayan geminin bu sabah limandan ayrılmasıyla şehir rahat bir nefes aldı. EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

9 Ağustos Pazar fındık fiyatları ne kadar? 9 Ağustos Pazar fındık fiyatları ne kadar?Samsun'da bir polis memuru kovalamacada şehit oldu Samsun'da bir polis memuru kovalamacada şehit oldu9 Ağustos Pazar Samsun namaz saatleri 9 Ağustos Pazar Samsun namaz saatleriSamsun'da girdiği denizden sağ çıkamadı Samsun'da girdiği denizden sağ çıkamadıKaçan aracı kovalayan Yunus polisi kazada şehit oldu Kaçan aracı kovalayan Yunus polisi kazada şehit olduValilikten şehit polis için açıklama Valilikten şehit polis için açıklamaSamsun'da imamın talihsiz ölümü Samsun'da imamın talihsiz ölümüSamsun şehidine ağladı Samsun şehidine ağladıAltın fiyatları düşer mi? 9 Ağustos altın fiyatları Altın fiyatları düşer mi? 9 Ağustos altın fiyatlarıSamsun'da 'Güvenli ulaşım' Samsun'da 'Güvenli ulaşım'