“Dünya hokeyi başarımıza şaşırdı“

- Türkiye Hokey Federasyonu Başkanı Sadık Karahan: "Öncelikli hedefimiz devlerin arasına girebilmekti" - "Devleri ilerleyen zamanlarda iyi bir çalışmayla alt edeceğiz"

“Dünya hokeyi başarımıza şaşırdı“

 Türkiye Hokey Federasyonu Başkanı Sadık Karahan, hokeyde büyük ülkeler arasına girmeyi hedeflediklerini söyledi.

Karahan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kadın Hokey Milli Takımı`nın İspanya`nın Valencia kentinde düzenlenen Dünya Ligi 2. Etap müsabakalarına katılabilmesinin `büyük bir başarı` olduğunu ifade etti. Karahan, `Dünya hokeyi de başarımız karşısında şaşırdı. Oralara gelmemizi hayretle karşıladı.` dedi.

Türkiye`de hokey sporunun yeni olduğuna ve federasyonun 2002 yılında kurulduğuna dikkati çeken Karahan, `Dünya devlerinin arasına girmek bizim için başarı. Öncelikli amacımız devlerin arasına girebilmekti. Bunu başardık ama devlerin arasında barınabilmek şu aşamada çok kolay değil.` diye konuştu.

Kadın Hokey Milli Takımı`nın Dünya Ligi 2. Etap müsabakalarında Çekya ve Rusya yenilgilerinin ardından son olarak da İspanya`ya 6-0 kaybettiğini hatırlatan Karahan, şunları kaydetti:

`Takımımız yeniliyor ama bunu başarısızlık gibi algılamıyoruz. Altyapıya önem veriyoruz. Dikkat ederseniz gençlerimiz, çocuklarımız ciddi dereceler elde ediyor. Örneğin 3 hafta önce genç takımız Avrupa şampiyonu oldu. Geleceğimiz çok aydınlık. O devleri de ilerleyen zamanlarda iyi bir çalışmayla alt edeceğiz. Onlar bizi dev görecek.`EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da Kamp Yeri ve Programı Değişti Samsunspor'da Kamp Yeri ve Programı Değişti15 Temmuz anısına pehlivanlar peşrev çekti 15 Temmuz anısına pehlivanlar peşrev çektiGebze'de feci kaza: 2 ölü Gebze'de feci kaza: 2 ölüSamsun Hava Durumu 15 Temmuz Çarşamba Hava Durumu Samsun Hava Durumu 15 Temmuz Çarşamba Hava DurumuUşak Üniversitesinde 15 Temmuz paneli düzenlendi Uşak Üniversitesinde 15 Temmuz paneli düzenlendiKent protokolü 15 Temmuz Şehitler Anıtını ziyaret etti Kent protokolü 15 Temmuz Şehitler Anıtını ziyaret ettiKayseri Gençlerbirliği 1. Ligde Kayseri Gençlerbirliği 1. Ligde(Özel) Balıkesir Üniversitesinde kornea nakli sevinci (Özel) Balıkesir Üniversitesinde kornea nakli sevinci(Özel) 15 Temmuz gecesi nöbet tuttu, şimdi şehit ailelerine ücretsiz hizmet veri (Özel) 15 Temmuz gecesi nöbet tuttu, şimdi şehit ailelerine ücretsiz hizmet veriOzan Kaan Özdemir imzayı attı Ozan Kaan Özdemir imzayı attı