Erzurum’da yoğun sis uçak seferlerini aksattı

Erzurum’da etkili olan yoğun sis, kara ve hava yolu ulaşımında aksamalara neden oldu.Uzun süredir Sibirya soğuklarının yaşandığı Erzurum’da hava sıcaklıklarının artması ile birlikte şehir merkezini sis kapladı.

Erzurum’da yoğun sis uçak seferlerini aksattı

Erzurum’da etkili olan yoğun sis, kara ve hava yolu ulaşımında aksamalara neden oldu.

Uzun süredir Sibirya soğuklarının yaşandığı Erzurum’da hava sıcaklıklarının artması ile birlikte şehir merkezini sis kapladı. Yüksek basıncın etkisi ile nem oranı yüzde 96’yı bulunca göz gözü görmedi. Binaların bile sisten görünmediği kent merkezinde, karayollarında da sürücüler ilerlemekte güçlük çekti. Hava sıcaklığının gece sıfırın altında 10 dereceyi bulduğu Erzurum’da sisin gün boyu etkili olması bekleniyor.

Kentte özellikle akşam saatlerinde etkili olan sis Çat-Bingöl, Erzurum-Ağrı karayolları ile Erzurum Havalimanına ulaşımı sağlayan karayolunda görüş mesafesini 20 metreye kadar düşürdü. Yoğun sis nedeniyle İstanbul ve Ankara’dan yapılacak olan uçak seferlerinde aksamalar yaşandı.

Meteoroloji 12’nci Bölge Müdürlüğü uzmanları, hava sıcaklıklarının mevsim normallerinde seyredeceğini bildirdi. Uzmanlar, buzlanma, don yer yer pus hadisesi ile dik ve eğimli yamaçlarda çığ düşme riskine karşı tedbirli olması konusunda vatandaşları uyardı.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da cami avlusunda bıçaklı saldırı Samsun'da cami avlusunda bıçaklı saldırı