Hildur Gudnadottir, Akbank Sanat'ta konser verecek

- İzlandalı çellist, vokalist ve besteci Gudnadottir, 15 Şubat'ta konser verecek

Hildur Gudnadottir, Akbank Sanat'ta konser verecek

 İzlandalı çellist, vokalist ve besteci Hildur Gudnadottir, 15 Şubat`ta Akbank Sanat`ta konser verecek.

Stuttgart`ta 2014`te gerçekleştirilen Türk Filmleri Festivali`nde, yönetmen Reha Erdem’in `Jin` adlı filmi için yaptığı müzikle `En İyi Orijinal Film Müziği` ödülünü kazanan sanatçı, Akbank Sanat sahnesinde izleyiciyle buluşacak.

Gudnadottir konserde, Mount A, Without Sinking, Leyfdu Ljosinu ve Saman isimli albümlerinde yer alan eserlerden oluşan bir repertuvarı seslendirecek.

Yer aldığı Mum gibi gruplarla, deneysel pop ve çağdaş müziğin ön saflarında bulunan İzlandalı sanatçı, çello çalmaya çocukken başladı ve Reykjavík Musik Akademisine girdi.

İzlanda Sanat Akademisi ve Berlin Universitat der Kunste`de bestecilik ve yeni medya eğitimi alan Gudnadottir, yayımladığı 4 albümle müzik eleştirmenlerinin övgüsünü aldı.

Sanatçı, The Revenant ve Sicario filmlerinin müziklerine de katkıda bulundu.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Manisa FK'da İnegölspor hazırlıkları devam ediyor Manisa FK'da İnegölspor hazırlıkları devam ediyorBakan Soylu'nun kayınpederi vefat etti Bakan Soylu'nun kayınpederi vefat ettiOrdu'da bıçaklı kavga: 1'i ağır 3 yaralı, 25 gözaltı Ordu'da bıçaklı kavga: 1'i ağır 3 yaralı, 25 gözaltıAnkara'da trafik kazası: 1 yaralı Ankara'da trafik kazası: 1 yaralıSakarya'da spor otomobil ile motosiklet çarpıştı: 1 ölü, 2 yaralı Sakarya'da spor otomobil ile motosiklet çarpıştı: 1 ölü, 2 yaralı