Burhaniyeli özel sporcular Türkiye’yi temsil edecek

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, üç yıldır antrenör Deniz Erenoğlu öncülüğünde çalışmalarını sürdüren özel sporcular, Türkiye’yi temsil edecek.

Burhaniyeli özel sporcular Türkiye’yi temsil edecek

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, üç yıldır antrenör Deniz Erenoğlu öncülüğünde çalışmalarını sürdüren özel sporcular, Türkiye’yi temsil edecek.

8 Eylül Stadı’nda haftanın altı günü çalışan sporcular, Mart ayı içinde önce Çek Cumhuriyeti daha sonra da Dubai’ye gidecek. Burhaniye’de çalışmalarını sürdüren özel sporculardan Sevim Demircan, 400 metre engellide Avrupa ikincisi olurken, Muhsine Gezer’de 800 metrede Avrupa birincisi oldu. Milli takım kadrosunda yer alan Sevim Demircan ve Muhsine Gezer, Mart ayının ilk haftasında Çek Cumhuriyeti’nde yapılacak olan İnas Açık Atletizm Avrupa Şampiyonası’na katılacak. Daha sonra da 17-24 Martta Dubai’de yapılacak Dünya Şampiyonası sınıflandırma ve baraj yarışlarında Türkiye’yi temsil edecekler. Haftanın altı günü çalıştıklarını anlatan antrenör Deniz Erenoğlu,”Biz öğrencilerimizle 3 yıldan beri çalışıyoruz. Bu öğrenci grubumuzdan 2 öğrenci milli takıma girdi. Milli takımda da Ankara’da yapılan Avrupa Şampiyonası’nda birincilikler ve ikincilikler aldık. Önümüzdeki Mart ayında ilk etapta Çek Cumhuriyeti’ne gedeceğiz. Oradaki, Açık Avrupa Atletizm Şampiyonası’nın peşinden Dubai’deki baraj yarışmalarına gidiyoruz. Umarım güzel yarışlar çıkarırız. Hedefimiz, tabi Dünya Şampiyonası’ndan sonra 2020 Olimpiyatları. Onun için çalışıyoruz. Haftanın 6 günü antrenmandayız. Çocuklarımızla çok emek verdik. Umarım, emeğimiz boşa çıkmaz” dedi.

Sporculardan Muhsine Gezer ve Gülden Erol ise, Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek için haftanın altı günü çalıştıklarını ifade etti.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da 18 yaşındaki genç denizde boğuldu Samsun'da 18 yaşındaki genç denizde boğuldu'ERKEK CİNSELLİK İSTEMEZSE' 'ERKEK CİNSELLİK İSTEMEZSE'Erhan Kartal Samsunspor'a Dönmek İstiyor Erhan Kartal Samsunspor'a Dönmek İstiyorŞehit Astsubay Ethem Demirci'nin cenazesi Samsun'a getirildi Şehit Astsubay Ethem Demirci'nin cenazesi Samsun'a getirildiValilikten Samsunlu şehidin ailesine başsağlığı Valilikten Samsunlu şehidin ailesine başsağlığıSamsun OMÜ'de 71 kişilik işe bin 624 kişi başvurdu Samsun OMÜ'de 71 kişilik işe bin 624 kişi başvurduSamsun'da polise yakalanmamak için ölümle yüzleşti Samsun'da polise yakalanmamak için ölümle yüzleştiBakan Kurum Samsun'daki yeni Millet Bahçesi'nin yerini tespit etti Bakan Kurum Samsun'daki yeni Millet Bahçesi'nin yerini tespit ettiDüğünü sonlandırmaya giden polislere saldırı: 4 polis yaralı Düğünü sonlandırmaya giden polislere saldırı: 4 polis yaralıTraktör, otomobil ve hafif ticari aracın karıştığı kazada 1 kişi öldü Traktör, otomobil ve hafif ticari aracın karıştığı kazada 1 kişi öldü