EYOF'a katılacak sporcular antrenmanlarına başladı

- Erzurum'un ev sahipliğinde 11-18 Şubat'ta düzenlenecek EYOF 2017'ye katılmak için kente gelen sporcular, hazırlıklarına burada devam ediyor - Sloven sporcu Zajc: "Buradaki kayakla atlama kulelerini, Avrupa ile kıyaslayacak olursak hemen hemen aynı. Şartlardaki tek fark ise burada rakımın biraz daha yüksek olması"

EYOF'a katılacak sporcular antrenmanlarına başladı

ERZURUM (AA) - Erzurum`da 11-18 Şubat`ta düzenlenecek 13. Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali (EYOF 2017) öncesi kente gelen sporcular, antrenmanlarına başladı.

Organizasyon için Erzurum`a gelen Slovenya`nın kayakla atlama sporcularından Timi Zajc, hazırlıklarına burada devam ediyor.

Zajc, antrenmanının ardından yaptığı açıklamada, Türkiye`yi ve Erzurum`u çok beğendiğini söyledi.

Avrupa`nın birçok ülkesinde kayakla atlama fırsatı bulduğunu belirten Zajc, `Buradaki kayakla atlama kulelerini, Avrupa ile kıyaslayacak olursak hemen hemen aynı. Şartlardaki tek fark ise burada rakımın biraz daha yüksek olması. Her şey gayet güzel.` ifadelerini kullandı.

Genç sporcunun antrenörü Jure Sinkovec ise EYOF`un Timi Zajc için önemli bir deneyim olacağını kaydetti.

Hafta sonu başlayacak organizasyonun hazırlıklarını sürdürdüklerini dile getiren Sinkovec, şöyle konuştu:

`Sporcumuz buradaki atlama kulelerine alışabilir ve en üst seviyede daha fazla tecrübe kazanabilir. Çünkü hala genç ve önünde onu bekleyen çok şey var. Genç sporcular için en önemli şey, sakin kalmaları ve kayakla atlamadaki tekniklerine güvenmeleri. EYOF`taki öncelikli şey bu.`EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da 18 yaşındaki genç denizde boğuldu Samsun'da 18 yaşındaki genç denizde boğuldu'ERKEK CİNSELLİK İSTEMEZSE' 'ERKEK CİNSELLİK İSTEMEZSE'Erhan Kartal Samsunspor'a Dönmek İstiyor Erhan Kartal Samsunspor'a Dönmek İstiyorŞehit Astsubay Ethem Demirci'nin cenazesi Samsun'a getirildi Şehit Astsubay Ethem Demirci'nin cenazesi Samsun'a getirildiValilikten Samsunlu şehidin ailesine başsağlığı Valilikten Samsunlu şehidin ailesine başsağlığıSamsun'da trafik kazazedelerinin yardımına ambulans helikopter yetişti Samsun'da trafik kazazedelerinin yardımına ambulans helikopter yetiştiSamsun OMÜ'de 71 kişilik işe bin 624 kişi başvurdu Samsun OMÜ'de 71 kişilik işe bin 624 kişi başvurduSamsun'da polise yakalanmamak için ölümle yüzleşti Samsun'da polise yakalanmamak için ölümle yüzleştiBakan Kurum Samsun'daki yeni Millet Bahçesi'nin yerini tespit etti Bakan Kurum Samsun'daki yeni Millet Bahçesi'nin yerini tespit ettiTEDY, Sel, Hürrem, Roman, Naadam, Avarga, Zaan TEDY, Sel, Hürrem, Roman, Naadam, Avarga, Zaan