Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programı

Samsun Bafra Ziraat Odası ile İŞKUR Bafra Şube Müdürlüğü arasında “Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programı” protokol imzası atıldı.

Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programı

Samsun Bafra Ziraat Odası ile İŞKUR Bafra Şube Müdürlüğü arasında “Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programı” protokol imzası atıldı.

Bafra Ziraat Odasında gerçekleşen imza törenine İŞKUR Bafra Şube Müdürü Yakup Ergenli, Ziraat Odası Başkanı Osman Tosuner ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Program hakkında bilgi veren İŞKUR Şube Müdürü Yakup Ergenli, “Bu çalışma ile tarımın her alanında eğitim çalışmalarına önem vererek, üretici ve girişimci ruha sahip kadınları bilgilendirmek, uygulanabilecek projelerinin hayata geçirilmesinde etkinliklerini artırarak tarımda kadın girişimciliğini en üst seviyeye çıkarmak amaçlanmaktadır. ‘Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programı’ 2017 yılında ‘Tarımda Genç Girişimci Kadınlar Güçleniyor’ ile kırsal alanda yaşayan ve yoğun olarak tarımın içinde yer alan 18-40 yaş genç kadınlara yönelik faaliyet gösterecektir. Program ile kırsal alanda genç kadınlara yönelik sürdürülebilir iş olanaklarının yaratılması, mevcut istihdam olanaklarının korunması, bu sayede kırsal alanların ekonomik faaliyet düzeylerinin artırılması, kırsal nüfusun azalmasının önlenmesine katkıda bulunulması ve farkındalık yaratılması amaçlanmıştır” dedi.

25 Şubat’ta Bafra Ziraat Odasında başlayacak olan kurs Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından verilecek ve 4 gün sürecek. Kursa katılan kursiyerlere günlük 20 lira verilecek.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı :'Lan fakirler beni rahatsız etmeyin' AK Parti Gençlik Kolları Başkanı :'Lan fakirler beni rahatsız etmeyin'Samsun'da kıblesi yanlış cami 64 yıl sonra yıkıldı Samsun'da kıblesi yanlış cami 64 yıl sonra yıkıldıBakan Soylu'nun kayınpederi Samsun'da vefat etti Bakan Soylu'nun kayınpederi Samsun'da vefat ettiSamsun hava durumu 12 Temmuz Pazar Samsun hava durumu 12 Temmuz Pazar12 Temmuz Pazar Samsun namaz saatleri 12 Temmuz Pazar Samsun namaz saatleriSamsun Atakum'da can pazarı Samsun Atakum'da can pazarı12 Temmuz Samsun fındık fiyatları ne kadar? Güncel fındık fiyatları 12 Temmuz Samsun fındık fiyatları ne kadar? Güncel fındık fiyatlarıSamsun'da trafik durma noktasına geldi! Samsun'da trafik durma noktasına geldi!Karadeniz'in dev dalgaları iki kişiye mezar oldu Karadeniz'in dev dalgaları iki kişiye mezar olduSamsun'da çıktığı erik ağacı sonu oldu! Samsun'da çıktığı erik ağacı sonu oldu!