TAKE’den Terme’de örnek proje

SAMSUN'un Terme İlçesi Arama Kurtarma Ekibi yeni bir projeyi daha hayata geçiriyor. Dernek ekibi tarafından ilçedeki okullarda bir dizi eğitim programları verilecek.

TAKE’den Terme’de örnek proje

SAMSUN`un Terme İlçesi Arama Kurtarma Ekibi yeni bir projeyi daha hayata geçiriyor. Dernek ekibi tarafından ilçedeki okullarda bir dizi eğitim programları verilecek.

Terme’de TAKE tarafından örnek bir proje daha hayata geçiyor. “Çünkü insan hayatına gönüllüyüz” sloganı ile yapılacak olan proje kapsamında “ilk hedef” olarak Terme’de eğitim gören 2500 öğrenciye ulaşılarak eğitim verilecek.

“ÇALIŞKAN BİLGİ VERDİ”

Projeye dikkat çekmek için Terme Belediyesi ve Terme’li iş adamları tarafından destek ve sponsor olunarak 5 bin adet tişört yaptırıldı. Bu tişörtler eğitimlerde öğrencilere dağıtılacak. TAKE Dernek Başkanı Osman Çalışkan, Terme Belediye Başkanı Şenol Kul’u makamında ziyaret ederek proje çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

“2 BİN 500 ÖĞRENCİYE ULAŞACAĞIZ”

Projeye desteğinden dolayı Başkan Kul’a teşekkür eden Çalışkan `TAKE olarak çünkü insan hayatına gönüllüyüz sloganı bir projemizi daha hayata geçirerek öğrencilerimize ulaşmayı hedefliyoruz. 10 kişilik ekibimizle 2 bin 500 öğrenciye verilecek eğitimlerde, okullarda ve çevrelerinde karşılaşabilecekleri kazalar sonucunda yapılabilecek ilk yardım için bilgilendirme yapmayı, 112’yi aramayı, çevreden gelebilecek uyuşturucu ve pedofili gibi tehlikelere karşı korumacı ve hazırlıklı olmayı, emniyet kemerinin önemi hakkında bilgi vermeyi amaçlıyoruz. Çünkü eğitim hayattaki en büyük mirastır. Projeye desteğinden dolayı Belediye Başkanımız Şenol Kul ve iş adamlarımıza teşekkür ederim` dedi.

“KUL’DAN TEŞEKKÜR”

Eğitim alanın yapılan her türlü çalışmanın önemli olduğunu dile getiren Belediye Başkanı Şenol Kul örnek çalışmalarından dolayı TAKE ve ekip başkanı Osman Çalışkan’ı tebrik etti. TAKE’nin ilkyardım gibi bazı eğitim program kendisinin de katıldığını söyleyen Kul “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı iyi bir şekilde yetiştirmeliyiz. Çocuklarımızın eğitimini sağlarken ailelere ve öğretmenlere olduğu gibi sizin gibi derneklere de görevler düşüyor. Bu anlamda ilçemizde yaptığını ve yapacağınız çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.
 EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı :'Lan fakirler beni rahatsız etmeyin' AK Parti Gençlik Kolları Başkanı :'Lan fakirler beni rahatsız etmeyin'Bakan Soylu'nun kayınpederi Samsun'da vefat etti Bakan Soylu'nun kayınpederi Samsun'da vefat ettiSamsun'da kıblesi yanlış cami 64 yıl sonra yıkıldı Samsun'da kıblesi yanlış cami 64 yıl sonra yıkıldıSamsun hava durumu 12 Temmuz Pazar Samsun hava durumu 12 Temmuz Pazar12 Temmuz Pazar Samsun namaz saatleri 12 Temmuz Pazar Samsun namaz saatleri12 Temmuz Samsun fındık fiyatları ne kadar? Güncel fındık fiyatları 12 Temmuz Samsun fındık fiyatları ne kadar? Güncel fındık fiyatlarıSamsun Atakum'da can pazarı Samsun Atakum'da can pazarıSamsun'da trafik durma noktasına geldi! Samsun'da trafik durma noktasına geldi!İstanbul'da Samsunspor zirvesi İstanbul'da Samsunspor zirvesiKaradeniz'in dev dalgaları iki kişiye mezar oldu Karadeniz'in dev dalgaları iki kişiye mezar oldu