Hopa'da kaçakçılık operasyonları

 Hopa ilçesinde jandarma tarafından ocak ayında çok sayıda kaçakçılık, uyuşturucu ve sahte para olayına müdahale edildiği bildirildi.

Hopa'da kaçakçılık operasyonları

Hopa Kaymakamlığından yapılan açıklamada, İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince başta kaçakçılık olmak üzere yasa dışı faaliyetlerin önlemesi amacıyla ocak ayında 20 ayrı uygulama yapıldığı belirtildi.

Müdahale edilen olaylar neticesinde, gümrük kaçağı 10 bin 680 paket sigara, 343 litre alkollü içki, kaçakçılık suçunda kullanılan 1 minibüs, çeşitli sebeplerle aranan 1 kamyonet ile ülkede yasal kalış süresini geçiren ve piyasa değeri toplam 150 bin lira değerinde 2 yabancı plakalı otomobil ile 4 gram toz, 4 gram sıvı esrar ve 1 şırınga ile 100 liralık sahte 7 banknot ele geçirildiği kaydedilen açıklamada, söz konusu olaylarla ilgili 6`sı yabancı uyruklu 14 şüpheli hakkında yasal işlem yapıldığı bildirildi.

Açıklamada ayrıca, Türkiye`ye illegal giriş yaptığı tespit edilerek yakalanan 7 yabancı uyruklunun da sınır dışı edildiği ifade edildi.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Otomobilinde silahlı saldırıya uğrayan kişi hayatını kaybetti Otomobilinde silahlı saldırıya uğrayan kişi hayatını kaybetti