Çanakkale'deki depremler

- Vali Tavlı: - "Ayvacık ilçemizin, ilk belirlemelere göre 11 köyü bu depremden etkilendi" - "Yukarıköy'de 40 ev hasarlı, diğer 10 köyümüzde de 50 ev hasarlı" - "AFAD ve Kızılay bölgeye çadır gönderiyor. Akşama kurulacak. AFAD Başkanı ile konuştuk, konteynerler yola çıktı. Ekiplerimiz hasar çalışmalarına devam ediyor"

Çanakkale'deki depremler

Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Ayvacık ilçesinde sabah meydana gelen 5,3 büyüklüğündeki depremden, ilk belirlemelere göre 11 köyün etkilendiğini bildirdi.

Vali Tavlı, saat 06.51`de meydana gelen 5,3 büyüklüğündeki depremin ardından Ayvacık`a bağlı köylerde incelemelerde bulundu.

İlçede 40 binanın zarar gördüğü Yukarıköy`e gelen Tavlı, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, vatandaşların yaralarının sarılması için çalışmalara başladıklarını söyledi.

Depremin sonunda ilçeye bağlı 11 köyde hasar meydana geldiğini anlatan Tavlı, şunları kaydetti:

`Sabah 06.51`de 5,3 büyüklüğünde meydana gelen deprem sonucunda, Ayvacık ilçemizin, ilk belirlemelere göre 11 köyü depremden etkilendi. Şu anda depremden en fazla etkilenen, hasar gören Yukarıköy`deyiz. Bu köyümüzde 40 ev hasarlı, diğer 10 köyümüzde de 50 ev hasarlı. Allah`a şükür can kaybımız yok. 5 yaralımız var. Yaralılarımızın tedavileri devam ediyor. AFAD ve Kızılay bölgeye çadır gönderiyor. Akşama kurulacaklar. AFAD Başkanı ile konuştuk. Konteynerler yola çıktı. Ekiplerimiz hasar çalışmalarına devam ediyor.`

Bölgedeki ağır hasarlı yapıların yıkılacağı öğrenildi.

Öte yandan, sabahki depremin ardından 13.58`de meydana gelen 5,3 ve 14.45`teki 4,4 büyüklüğündeki sarsıntılar korku yarattı. Bu anlar kameralara yansıdı.

Çok sayıda vatandaş sokağa çıkarken, bazı kişiler depremler bitine kadar evlerine dönmeyeceklerini dile getirdi.