Sanat Engel Tanımıyor

Bedensel engelli lise öğrencisi ilk kitabını çıkardı

Sanat Engel Tanımıyor

Manisa’nın Akhisar ilçesinde ’Hayat Melodisi’ isimli ilk kitabını çıkaran bedensel engelli 18 yaşındaki lise öğrencisi Büşragül Çelik, `Hayat melodi gibidir; bestesi vardır, notaları vardır, notaları ise yaşamın koşullarıdır` diyerek kitabını özetledi.

Manisa’nın Akhisar ilçesinde bedensel engelli lise öğrencisi Büşragül Çelik ’Hayat melodisi’ ismini verdiği ilk kitabının imza gününü gerçekleştirdi. Akhisar’da dünyaya gelen bedensel engelli 18 yaşındaki lise 3 öğrencisi Büşragül Çelik ilköğretim çağlarında ballaşan yazma merakını kitap çıkararak taçlandırdı.

Akhisar Anadolu Fevzi Keskinoğlu Lisesi 3. sınıf öğrencisi Büşragül Çelik, 7’nci sınıfta başladığı şiir ve kompozisyon yazılarına ara vermeden devam ettiğini ve en büyük hayalini de lise üçüncü sınıfta gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını dile getirdi. Büşragül Çelik, Popillon yayın evinde basılan kitaplarını Akhisar Bedensel ve Zihinsel Engelliler Derneği’nde düzenlediği imza gününde okuyucuları ile buluşturdu.

Kitap okumayı ve yazmayı sevdiğini belirten Büşragül Çelik imza gününde duygularını dile getirerek çocukluğundan buyana yaşanmış bazı gerçekleri ve duyguları “Hayat Melodisi” isimli kitapta buluşturduğunu ifade etti. `Hayat melodi gibidir; bestesi vardır, notaları vardır, notaları ise yaşamın koşullarıdır` diyerek kitabını özetleyen Büşragül Çelik’in kitap tanıtım programı, Akhisar Belediyesi Halk Oyunları ekibinin sergilediği yöresel gösteriler ile son buldu.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR