‘Silahlı şiddet haritası’na Samsunluların tepkisi

Bir vakfın,basına yansıyan şiddet haberleri baz alınarak hazırladığı "Türkiye silahlı şiddet haritası"nda 2’inci sırada yer alan Samsun’da vatandaşlar bu durumun ‘işsizlik ve uyuşturucu’ gibi nedenlerden kaynaklanabileceğini söyledi.

‘Silahlı şiddet haritası’na Samsunluların tepkisi

Bir vakfın,basına yansıyan şiddet haberleri baz alınarak hazırladığı `Türkiye silahlı şiddet haritası`nda 2’inci sırada yer alan Samsun’da vatandaşlar bu durumun ‘işsizlik ve uyuşturucu’ gibi nedenlerden kaynaklanabileceğini söyledi.

Umut Vakfı’nın 2016 yılında basına yansıyan silahlı cinayetlerin, şiddetin istatistikleri tutularak hazırladığı “şiddet (cinayet) haritası”na göre Türkiye’de silahlı olayların en çok yaşandığı ikinci il Samsun oldu. Araştırma, 2016’da yerel ve ulusal gazetelerdeki haberler taranarak yapıldı.

Samsunlular, bu durumu çeşitli nedenlere bağlayarak değerlendirdi. Samsun’da silahlı olayların fazla yaşanmasını vatandaşlar çeşitli nedenlere bağladı. Bazı vatandaşlar bu durumun eğitim, aile ve işsizlik gibi nedenlerden kaynaklanabileceğini söyledi. Bazı vatandaşlar ise silahlı olayların uyuşturucu ve filmlerin etkisi ile meydana geldiği görüşünde. Gençler de durumu Samsun’un ’hızlı bir şehir’ olduğu şeklinde yorumladı.

Emniyet araştırmaya tepki göstermişti

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü ise yaptığı açıklamada `Türkiye silahlı şiddet haritası`nı, `Aslı olmayan bilgilerle kamuoyunun yanlış bilgilendirilmesi, suç ve suçluyla mücadelede gece-gündüz mesai mefhumu gözetmeksizin üstün bir gayret ve motivasyonla başarılı bir şekilde görevini yerine getiren Emniyet Teşkilatımızda üzüntüyle karşılanmıştır” şeklinde eleştirmişti.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı :'Lan fakirler beni rahatsız etmeyin' AK Parti Gençlik Kolları Başkanı :'Lan fakirler beni rahatsız etmeyin'Bakan Soylu'nun kayınpederi Samsun'da vefat etti Bakan Soylu'nun kayınpederi Samsun'da vefat ettiSamsun'da kıblesi yanlış cami 64 yıl sonra yıkıldı Samsun'da kıblesi yanlış cami 64 yıl sonra yıkıldıSamsun hava durumu 12 Temmuz Pazar Samsun hava durumu 12 Temmuz Pazar12 Temmuz Pazar Samsun namaz saatleri 12 Temmuz Pazar Samsun namaz saatleri12 Temmuz Samsun fındık fiyatları ne kadar? Güncel fındık fiyatları 12 Temmuz Samsun fındık fiyatları ne kadar? Güncel fındık fiyatlarıSamsun Atakum'da can pazarı Samsun Atakum'da can pazarıSamsun'da trafik durma noktasına geldi! Samsun'da trafik durma noktasına geldi!İstanbul'da Samsunspor zirvesi İstanbul'da Samsunspor zirvesiKavga ettiği kişinin aracını çaldı ve intikam için... Kavga ettiği kişinin aracını çaldı ve intikam için...