5.3 Büyüklüğündeki Depremin Hasarları

Depremin saat 06.50'de yerin 7.5 km derinliğinde 5.3 büyüklüğünde meydana geldiği kaydedilmişti.

5.3 Büyüklüğündeki Depremin Hasarları

Ege Denizi`nde, merkez üssü Çanakkale`nin Ayvacık İlçesi açıkları olan 5.3 büyüklüğündeki depremde, Yukarıköy Köyü`ndeki bazı evlerin yıkıldığı belirlendi.

Çanakkale`ye 100, Ayvacık`a 30 kilometre uzaklıktaki Yukarıköy Köyü`nde deprem sırasında 2 kişi de yaralandı.

Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE) de köye sevk edildi

   Çanakkale`nin Ayvacık ilçesindeki 5,3 şiddetindeki deprem, Bayırköy`de çok sayıda evin yıkılmasına ve onlarca koyunun ölmesine yol açtı.

   Açıklamalarda bulunan Bayırköy Muhtarı Mehmet Yahya Çavuş, 06.51 sıralarında büyük bir gürültü ile uyandıklarını belirterek, `Köyümüz 250 haneli. Köyde 40-50 civarında evde hasar var, bazı evlerde küçükbaş hayvanlar da öldü. Evlerden kimisinin ise sadece çatısı kaldı` dedi.

   Çanakkale`ye 30 kilometre mesafedeki Bayırköy ile yakınlarındaki Çamköy`de hasar meydana geldiği, Jandarma, AFAD ve UMKE ekiplerinin bölgede çalışma başlattığı öğrenildi.

   Çanakkale Valisi Orhan Tavlı ise deprem sonrası yaptığı ilk açıklamada, ``İlk belirlemelere göre can ve mal kaybı yok. Ekiplerimiz depremin meydana geldiği bölgede tarama çalışması yapıyor.`` dedi.

   kaynak: habertürk


     EN ÇOK OKUNANLAR

     EN ÇOK OKUNANLAR

     Samsun'da cami avlusunda bıçaklı saldırı Samsun'da cami avlusunda bıçaklı saldırıUşak'ta motosiklet kazası; 1 ölü, 1 yaralı Uşak'ta motosiklet kazası; 1 ölü, 1 yaralıLevent Kartop: 'Maçı aldığımız için çok mutluyum' Levent Kartop: 'Maçı aldığımız için çok mutluyum'Olcay Şahan, 'Bugün çok önemli üç puan aldık, nefes alabildik, mutluyuz' Olcay Şahan, 'Bugün çok önemli üç puan aldık, nefes alabildik, mutluyuz'Denizlispor Başkanı Ali Çetin: 'Mutluyuz, gerçekten çok ihtiyacımız olan bir pua Denizlispor Başkanı Ali Çetin: 'Mutluyuz, gerçekten çok ihtiyacımız olan bir puaOlcay Şahan, 'Bugün çok önemli üç puan aldık, nefes alabildik, mutluyuz' Olcay Şahan, 'Bugün çok önemli üç puan aldık, nefes alabildik, mutluyuz'Denizlispor taraftarları galibiyetin ardından stat önünde 3 puanı kutladı Denizlispor taraftarları galibiyetin ardından stat önünde 3 puanı kutladıSamsunspor'a herkes gelmek istiyor Samsunspor'a herkes gelmek istiyorBursa çevre yolunda feci kaza 16 yaralı 1 ölü Bursa çevre yolunda feci kaza 16 yaralı 1 ölüDenizlispor Başkanı Ali Çetin: 'Mutluyuz, gerçekten çok ihtiyacımız olan bir pua Denizlispor Başkanı Ali Çetin: 'Mutluyuz, gerçekten çok ihtiyacımız olan bir pua