Fırat Kalkanı Harekatının 167’nci günü

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Fırat Kalkanı Harekatının 167’nci gününde, karadan ve havadan 321 DEAŞ terör örgütü hedefine yönelik atış yapıldığı açıklandı. Hava harekâtı ve çatışmalarda toplam 13 DEAŞ terör örgütü mensubunun etkisiz hâle getirildiği, 8 DEAŞ terör örgütü mensubunun ise yaralandığı bildirildi.

Fırat Kalkanı Harekatının 167’nci günü

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Fırat Kalkanı Harekatının 167’nci gününde, karadan ve havadan 321 DEAŞ terör örgütü hedefine yönelik atış yapıldığı açıklandı. Hava harekâtı ve çatışmalarda toplam 13 DEAŞ terör örgütü mensubunun etkisiz hâle getirildiği, 8 DEAŞ terör örgütü mensubunun ise yaralandığı bildirildi.

TSK’dan yapılan açıklamada, `Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, DEAŞ başta olmak üzere terör örgütlerinin yarattığı tehdidi bertaraf ederek hudut güvenliğimizi artırmak ve Koalisyon Güçlerine destek vermek maksadıyla; 24 Ağustos 2016 tarihinde başlatılan “FIRAT Kalkanı Harekâtı” ülkemizin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları ve BM Sözleşmesinin 51’inci maddesinde yer alan Meşru Müdafaa Hakkı ile BM’nin DEAŞ’la mücadeleye yönelik almış olduğu kararlar çerçevesinde sürdürülmektedir` denildi.

Muhalif unsurlardan oluşan Özel Görev Kuvvet Grupları tarafından, karadan ve havadan yoğun ateş desteği ile planlı harekâtın icrasına devam edildiği vurgulanarak, hedef tespit vasıtaları ile tespit edilen 256 DEAŞ terör örgütü hedefine ateş destek vasıtaları ile atış yapılarak, DEAŞ TÖ mensuplarınca kullanılan barınma yerleri, savunma mevzileri, komuta kontrol tesisleri, silah ve araçları baskı altına alındığı kaydedildi.

Türk Hava Kuvvetlerine ait uçaklar tarafından; Bab ve Bzagah bölgelerinde tespit edilen 65 DEAŞ terör hedefine yönelik düzenlenen hava harekâtı sonucunda, barınma maksatlı kullanılan 59 bina, 4 karargâh binası ve 2 kontrol noktasının imha edildiği bildirildi.

İcra edilen hava harekâtı ve çatışmalarda toplam 13 DEAŞ terör örgütü mensubunun etkisiz hâle getirildiği, 8 DEAŞ terör örgütü mensubunun ise yaralandığı ifade edildi.

DEAŞ TÖ’nden temizlenen bölgelerde muhaliflere destek sağlayan, patlayıcı madde tespit ve imha timleri tarafından 24 EYP’nin imha edildiği, harekâtın başından bugüne kadar, çoğu tuzaklanmış 3 bin 704 EYP ve 57 mayının kontrollü olarak etkisiz hâle getirildiği belirtildi.

Terör örgütleri tarafından kullanılan ve hudut bölgemizde güvenlik riski doğuran Suriye kuzeyinde, icra edilen koalisyon harekâtına destek veren Türk Silahlı Kuvvetlerinin, bölgede yaşayan sivil halkın zarar görmemesi için her türlü tedbiri aldığı ve bu konuda azami hassasiyet gösterdiği vurgulandı.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun hava durumu 7 Temmuz Salı Samsun hava durumu 7 Temmuz SalıSamsunlular dikkat! Kiracı bulmak zorlaşacak Samsunlular dikkat! Kiracı bulmak zorlaşacakSamsun'a izne geldi, silahlı saldırıda can verdi Samsun'a izne geldi, silahlı saldırıda can verdiEnes İslam'a Şans Verilecek Enes İslam'a Şans VerilecekSamsun'da polisten kaçan alkollü sürücü kaza yaptı Samsun'da polisten kaçan alkollü sürücü kaza yaptıSamsun'da üzerine düşen ağaç sonu oldu Samsun'da üzerine düşen ağaç sonu olduRamazan Çevik Görüşme Odasına Ramazan Çevik Görüşme Odasına81 il valiliğine koronavirüs talimatı! Yarın yapılacak 81 il valiliğine koronavirüs talimatı! Yarın yapılacakVize, Para gönderme, Maydanoz, AB Kimliği, Yağmur, Uyku, Tövşintulga Vize, Para gönderme, Maydanoz, AB Kimliği, Yağmur, Uyku, TövşintulgaSamsun'da yangın paniği! Samsun'da yangın paniği!