Canik Belediye Başkanı Genç:

- "Parlamenter sistemden cumhurbaşkanlığı sistemine geçilmesi, Türkiye'nin önünü açacak"

Canik Belediye Başkanı Genç:

SAMSUN (AA) - Canik Belediye Başkanı Osman Genç, parlamenter sistemden cumhurbaşkanlığı sistemine geçilmesinin Türkiye`nin önünü açacağını belirtti.

Genç, yaptığı yazılı açıklamada, nisan ayında yapılması öngörülen anayasa değişikliği referandumunun, demokrasi şöleni içerisinde geçeceğine inandığını ifade etti.

Ülkenin iç ve dış mihraklarca teslim alınmaya çalışıldığını savunan Genç, `Böyle bir dönemde güçlü bir siyasi irade adına biz `evet` diyoruz. Nisan ayında yapılacak anayasa değişikliği referandumunda ülkemizin tüm kesimlerinin hiçbir siyasi hesap derdine düşmeden iç ve dış hainlere inat, çok gür bir sesle `evet` diyeceğine inanıyorum.` dedi.

Genç, Türkiye`nin önemli bir süreçten geçtiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

`Parlamenter sistemden cumhurbaşkanlığı sistemine geçilmesi, Türkiye`nin önünü açacak. İşlerin hızlı yürümesi, kararların çabuk alınması adına artık Türkiye`nin önünün açılması gerekiyor çünkü kaybedecek vaktimiz yok. Siyasi istikrar için kesinlikle cumhurbaşkanlığı sistemi lazım. Koalisyonlarla artık vakit kaybetmeyeceğiz, artık darbe tarihe gömülmüş olacak. Her 10 senede bir darbe sıkıntısı yaşıyoruz, artık bu darbeler tarihe gömülmüş olacak. Referandum Türkiye`nin değişim ve dönüşümü için fırsattır. İnanıyorum ki aziz milletimiz, ülkemizin güçlü yarınlara daha hızlı taşınması için bu fırsatı değerlendirecektir.`EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da 18 yaşındaki genç denizde boğuldu Samsun'da 18 yaşındaki genç denizde boğuldu'ERKEK CİNSELLİK İSTEMEZSE' 'ERKEK CİNSELLİK İSTEMEZSE'Erhan Kartal Samsunspor'a Dönmek İstiyor Erhan Kartal Samsunspor'a Dönmek İstiyorŞehit Astsubay Ethem Demirci'nin cenazesi Samsun'a getirildi Şehit Astsubay Ethem Demirci'nin cenazesi Samsun'a getirildiValilikten Samsunlu şehidin ailesine başsağlığı Valilikten Samsunlu şehidin ailesine başsağlığıSamsun OMÜ'de 71 kişilik işe bin 624 kişi başvurdu Samsun OMÜ'de 71 kişilik işe bin 624 kişi başvurduSamsun'da trafik kazazedelerinin yardımına ambulans helikopter yetişti Samsun'da trafik kazazedelerinin yardımına ambulans helikopter yetiştiSamsun'da polise yakalanmamak için ölümle yüzleşti Samsun'da polise yakalanmamak için ölümle yüzleştiBakan Kurum Samsun'daki yeni Millet Bahçesi'nin yerini tespit etti Bakan Kurum Samsun'daki yeni Millet Bahçesi'nin yerini tespit ettiTEDY, Sel, Hürrem, Roman, Naadam, Avarga, Zaan TEDY, Sel, Hürrem, Roman, Naadam, Avarga, Zaan