Ahmet Türk'ün tahliye edilmesi

- Terör soruşturması kapsamında tutuklandıktan sonra adli kontrol şartıyla tahliye edilen eski Mardin Belediye Başkanı Türk, evine geldi

Ahmet Türk'ün tahliye edilmesi

Terör soruşturması kapsamında tutuklanmasının ardından, Mardin Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği`nce yurt dışı yasağı ve adli kontrol kararıyla tahliye edilen eski Mardin Belediye Başkanı Ahmet Türk, evine geldi.

Ahmet Türk, tutuklu bulunduğu Elazığ T Tipi Kapalı Cezaevi`nden salıverilmesinin ardından, Mardin`in Artuklu ilçesindeki 13 Mart Mahallesi`nde bulunan evine gitti.

Evinde yakınları tarafından karşılanan Türk, gazetecilere yaptığı açıklamada, bu ülkede barışın ve diyalogun kaçınılmaz olduğu bir dönemi yaşadıklarını belirtti.

Bu ülkeyi şiddet sarmalından kurtarmaları gerektiğini vurgulayan Türk, `Bugün genel başkanlarımız, milletvekili arkadaşlarımız ve belediye başkanlarımız cezaevlerinde bulunuyor. Umut ediyoruz ki kısa bir süre içerisinde ortak akıl ortaya çıkar. Bu sorunların çözüme önemli katkılar sağlanır. Bizde biliyoruz ki diyalog ortaklaşmadan sorunları birlikte çözmekten başka seçenek yok. Bu seçeneği en doğru bir şekilde kullanmamız gerekiyor.` diye konuştu.

Mardin Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği, Türk`ün yurt dışı yasağı ve adli kontrol kararıyla serbest bırakılmasını kararlaştırmıştı.

İçişleri Bakanlığı`nca 17 Kasım 2016`da görevden uzaklaştırılan eski Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Türk, Mardin Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen terör soruşturması kapsamında, 21 Kasım 2016`da gözaltına alınmış ve 24 Kasım 2016`da tutuklanmıştı.

Silivri Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda tutuklu bulunan Ahmet Türk, Elazığ T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna nakledilmişti.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı :'Lan fakirler beni rahatsız etmeyin' AK Parti Gençlik Kolları Başkanı :'Lan fakirler beni rahatsız etmeyin'Bakan Soylu'nun kayınpederi Samsun'da vefat etti Bakan Soylu'nun kayınpederi Samsun'da vefat ettiSamsun'da kıblesi yanlış cami 64 yıl sonra yıkıldı Samsun'da kıblesi yanlış cami 64 yıl sonra yıkıldıSamsun hava durumu 12 Temmuz Pazar Samsun hava durumu 12 Temmuz Pazar12 Temmuz Pazar Samsun namaz saatleri 12 Temmuz Pazar Samsun namaz saatleri12 Temmuz Samsun fındık fiyatları ne kadar? Güncel fındık fiyatları 12 Temmuz Samsun fındık fiyatları ne kadar? Güncel fındık fiyatlarıSamsun Atakum'da can pazarı Samsun Atakum'da can pazarıSamsun'da trafik durma noktasına geldi! Samsun'da trafik durma noktasına geldi!İstanbul'da Samsunspor zirvesi İstanbul'da Samsunspor zirvesiKavga ettiği kişinin aracını çaldı ve intikam için... Kavga ettiği kişinin aracını çaldı ve intikam için...