HALKIN YÜZDE 79,1'İ AİLE YAPISINI OLUMSUZ ETKİLEDİĞİNİ DÜŞÜNÜYOR

Skandalların eksik olmadığı izdivaç programlarıyla ilgili yapılan araştırmanın sonucuna göre; halkın yüzde 79,1'i bu programların Türk aile yapısını bozduğuna inanıyor.

HALKIN YÜZDE 79,1'İ AİLE YAPISINI OLUMSUZ ETKİLEDİĞİNİ DÜŞÜNÜYOR

Ailenin güçlendirilmesi için alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi hedefiyle kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, bazı televizyon kanallarında yayınlanan evlilik programlarını mercek altına aldı. Yapılan araştırmalara göre halkın yüzde 79,1`i bu programların Türk aile yapısını bozduğuna inanıyor.

Geçen yıla göre RTÜK`e şikâyet sayısı yüzde 12 artan evlilik programlarının yayından kaldırılıp kaldırılmayacağı tartışmaları devam ederken; bu programların zararları Meclis Araştırma Komisyonunun raporuna da yansıdı.
Araştırmaya göre halkın yüzde 79,1`i evlilik programlarının, Türk aile yapısı ve evlilik ilişkilerini olumsuz etkilediğini, yüzde 14,5`i ise olumsuz etkilemediğini düşünüyor. Yaş gruplarına göre bakıldığında ise 25-34 yaş grubunun yüzde 84,8`i, 35-44 yaş grubunun yüzde 85,5`i, 45-54 yaş grubunun yüzde 81,1`i ve 55 ve üstü yaş grubun yüzde 80,2`si bu tür programların Türk aile yapısını ve evlilik ilişkilerini olumsuz etkilediği düşüncesinde.

Raporda yer verilen Psikolojik Danışman Serhat Yabancı`nın yaptığı bir ankette ise katılanların yüzde 70`i evlilik programları aracılığıyla yapılan evlilikleri güvenilir bulmadığını söylüyor.

Programın içeriğini konuya uygun bulanların oranı yüzde 15 iken, katılımcıların yüzde 100`ü evlilik programlarına çıkmayı düşünmediğini, yüzde 5`i ise bu programla evlenenlerin uzun süreli bir mutluluk yakalayamayacağını ifade ediyor.

Katılımcıların %5`ine, araştırmaya göre bu tür programların izlenme nedenleri arasında ilk sırada yüzde 45 ile merak geliyor, onu yüzde 35 ile mahremiyetin deşifresi, yüzde 20 ile eğitimsizlik, boşluk ve ilginçlik izliyor.

Reyting uğruna mahremiyet gözler önüne seriliyor.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da 18 yaşındaki genç denizde boğuldu Samsun'da 18 yaşındaki genç denizde boğuldu'ERKEK CİNSELLİK İSTEMEZSE' 'ERKEK CİNSELLİK İSTEMEZSE'Erhan Kartal Samsunspor'a Dönmek İstiyor Erhan Kartal Samsunspor'a Dönmek İstiyorŞehit Astsubay Ethem Demirci'nin cenazesi Samsun'a getirildi Şehit Astsubay Ethem Demirci'nin cenazesi Samsun'a getirildiValilikten Samsunlu şehidin ailesine başsağlığı Valilikten Samsunlu şehidin ailesine başsağlığıSamsun OMÜ'de 71 kişilik işe bin 624 kişi başvurdu Samsun OMÜ'de 71 kişilik işe bin 624 kişi başvurduSamsun'da polise yakalanmamak için ölümle yüzleşti Samsun'da polise yakalanmamak için ölümle yüzleştiBakan Kurum Samsun'daki yeni Millet Bahçesi'nin yerini tespit etti Bakan Kurum Samsun'daki yeni Millet Bahçesi'nin yerini tespit ettiDüğünü sonlandırmaya giden polislere saldırı: 4 polis yaralı Düğünü sonlandırmaya giden polislere saldırı: 4 polis yaralıTraktör, otomobil ve hafif ticari aracın karıştığı kazada 1 kişi öldü Traktör, otomobil ve hafif ticari aracın karıştığı kazada 1 kişi öldü