İstanbul Modern'in yeni sergisine rekor ziyaretçi

- "LİMAN"ı bir günde 5 bin 546 kişi gezdi

İstanbul Modern'in yeni sergisine rekor ziyaretçi

 İstanbul Modern`in yeni sergisi `LİMAN`, ilk haftasında rekor ziyaretçi sayısına ulaştı.

İstanbul Modern`in açıklamasına göre, İstanbul Modern`in, kentin deniz ve limanlarla ilişkisini resmeden yeni sergisi açılır açılmaz sanatseverlerin yoğun ilgisini çekti.

`LİMAN`ı, 28 Ocak`tan itibaren bir hafta içinde 16 bin sanatsever gezdi. Ülker`in desteğiyle müzeye ücretsiz girilebilen perşembe günü ise İstanbul Modern`in günlük ziyaretçi rekoru kırıldı. 2 Şubat`ta `LİMAN` 5 bin 546 kişiyi ağırladı.

19. yüzyıldan günümüze, deniz kenarında ve liman çevrelerinde gelişen kültürel ve toplumsal hayatı mercek altına alan sergi, farklı dönem ve disiplinlerden 34 sanatçı ve kolektifin resim, heykel, model, gravür, çizim, fotoğraf, video ve yerleştirmelerinden bir seçki sunuyor.

Küratörlüğünü Çelenk Bafra ve Levent Çalıkoğlu`nun üstlendiği, liman kavramının sembolik ve metaforik açılımlarına yer veren sergi, coğrafi bir konum olmanın ötesinde, toplumsal ve ekonomik bir etkileşim alanı olarak liman bölgelerini görsel sanatlardaki yansımalarıyla anlatıyor.

- `LİMAN`daki sanatçılar

Sergide eserleri yer alan sanatçılar ise şöyle:

`Nevin Aladağ, Meriç Algün Ringborg, Hüseyin B. Alptekin, Avni Arbaş, Volkan Aslan, Turgut Atalay, Antonio Cosentino, Darzanà (Feride Çiçekoğlu, Mehmet Kütükçüoğlu, Ertuğ Uçar), Hasan Deniz, Cevat Dereli, Abidin Dino, Feyhaman Duran, Mıgırdiç Givanian, Ara Güler, Nedim Günsür, Nuri İyem, Özer Kabaş, Borga Kantürk, Gülsün Karamustafa, Volkan Kızıltunç, Muhsin Kut, Mıgırdiç Melkon, Yasemin Özcan, Serkan Özkaya, Sébah & Joaillier, Arslan Sükan, Hüsnü Tengüz, Cemal Tollu, Selim Turan, Ömer Uluç, xurban_collective (Güven İncirlioğlu, Hakan Topal), Mümtaz Yener ve Fausto Zonaro.`EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR