Başbakan Yıldırım Adana'da

- Yıldırım: - "(Sosyal medyada paylaşılan Başbakanlık genelgesi iddialarına ilişkin) Sahtekarlıkta epey mesafe almışlar belli ki. Kim yaptıysa büyük bir alçaklık yapmış. Arkadaşlara talimatı veririm, gerekli yasal işlemleri başlatırlar. Devlet işi ciddiyet ister"

Başbakan Yıldırım Adana'da

ADANA (AA) - Başbakan Binali Yıldırım, sosyal medyada, Başbakanlık tarafından yayımlandığı öne sürülen ve kamu kurum kuruluşlarında `Hayırlı işler`, `Hayırlı akşamlar` gibi kalıpların kullanılmamasının istendiği iddia edilen genelgeye ilişkin, `Sahtekarlıkta epey mesafe almışlar belli ki. Kim yaptıysa, büyük bir alçaklık yapmış. Arkadaşlara talimatı veririm, gerekli yasal işlemleri başlatırlar. Devlet işi ciddiyet ister.` dedi.

Başbakan Yıldırım, AK Parti Adana İl Başkanlığı`nca düzenlenen `Sandık Yönetimleri Toplantısı`na katılmak üzere geldiği Adnan Menderes Kapalı Spor Salonu`nda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin, `Sosyal medyada, Başbakanlık tarafından yayımlandığı öne sürülen ve kamu kurum kuruluşlarına gönderilen bir genelge dolaşıyor` ifadeleri üzerine Yıldırım, `Her şeye inanıyor musunuz? Dedikodulara itibar etmeyin. Biz söyleyeceğimizi milletimize doğrudan söyleriz.` diye konuştu.

Başbakan Yıldırım`ın `Ne yazmışlar?` diye sorması üzerine gazeteciler, `Hayırlı işler`, `Hayırlı cumalar`, `Hayırlı günler`, ifadelerinin yasaklandığının iddia edildiğini belirtti.

Bunun üzerine Yıldırım, `Sahtekarlıkta epey mesafe almışlar belli ki. Kim yaptıysa büyük bir alçaklık yapmış. Arkadaşlara talimatı veririm, gerekli yasal işlemleri başlatırlar. Devlet işi ciddiyet ister. Önüne gelen bilgisayarda yapıştırma, kesme, sahtekarlık aldı başını gitti. Ama bunun bedelinin ağır olduğunu yapanların da bilmesi lazım. Milletimiz ne zaman kime `evet` diyeceğini de bilir, kime `hayır` diyeceğini de bilir. Ayrıca bir tarife gerek yok, arife tarif gerekmez.` değerlendirmesini yaptı.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

15 Temmuz'da Samsun nöbette 15 Temmuz'da Samsun nöbetteKayseri'de şehitler için sela okundu Kayseri'de şehitler için sela okunduEmanet aldığı taksiyle yaptığı kazada can verdi Emanet aldığı taksiyle yaptığı kazada can verdi15 Temmuz şehitleri için camilerden sela sesleri yükseldi 15 Temmuz şehitleri için camilerden sela sesleri yükseldiAsker annesi 15 Temmuz gecesi gözyaşlarını tutamadı Asker annesi 15 Temmuz gecesi gözyaşlarını tutamadıParis'te 15 Temmuz şehitleri anıldı Paris'te 15 Temmuz şehitleri anıldıBursa Ulu Caminde selalar şehitler için okundu Bursa Ulu Caminde selalar şehitler için okunduMilli sporcular, 15 Temmuz'da Denizli sancağını elden ele taşıdı Milli sporcular, 15 Temmuz'da Denizli sancağını elden ele taşıdı