İlkadım’daki kurslar terapi merkezleri gibi

İlkadım Belediyesinin düzenlediği kaybolmaya yüz tutmuş geleneksel el sanatları kursları, kursiyerler için terapi merkezleri niteliğinde. İlkadım’da 80’i aşkın branşta 114 eğitmenle 4 bin aşkın kursiyere el sanatları kursu veriliyor.

İlkadım’daki kurslar terapi merkezleri gibi

İlkadım Belediyesinin düzenlediği kaybolmaya yüz tutmuş geleneksel el sanatları kursları, kursiyerler için terapi merkezleri niteliğinde.

İlkadım’da 80’i aşkın branşta 114 eğitmenle 4 bin aşkın kursiyere el sanatları kursu veriliyor. İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde 5 ayrı birimde verilen kurslar vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor. İlkadım Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü iş birliğinde yapılan projelerle özellikle kadın ve gençlerin ekonomiye katılımını sağlamak amacıyla açılan branşlarda kadınların hayata daha da fazla katılımı hedefleniyor. Unutulmaya yüz tutmuş el işçiliği isteyen kurslarla Türk kültürünün de yaşatıldığı ve yeniden canlandığı kurslar ilçe dışından da rağbet görüyor.

Çok kapsamlı kurs olanağı

Hızlı gelişmeye ayak uyduran İlkadım Belediyesi kanunların verdiği yetkiler ve görevler çerçevesinde birçok hizmeti halka sunuyor. İlkadım Belediyesinin sunduğu hizmetler arasında eğitime yönelik çalışmalar bulunmakta. Derebahçe Sosyal Tesisleri, Yıldıray Çınar Kültür Merkezi, Unkapanı Kültür Merkezi, Kılıçdede Kültür Merkezi ve İlkadım Kültür Merkezinde; kuyumculuk ve kazaziye, sıcak cam sanatı, hediyelik halı dokuma, heykel, seramik ve mefruşat gibi kurslar veriliyor.

İlkadım Belediyesi düzenlediği kurslarla toplumda kültürel zenginliklerin korunup geliştirilmesine katkıda bulunuyor; kadınları yeni bilgi ve becerilerle donatarak meslek sahibi yapıyor.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı :'Lan fakirler beni rahatsız etmeyin' AK Parti Gençlik Kolları Başkanı :'Lan fakirler beni rahatsız etmeyin'Bakan Soylu'nun kayınpederi Samsun'da vefat etti Bakan Soylu'nun kayınpederi Samsun'da vefat ettiSamsun'da kıblesi yanlış cami 64 yıl sonra yıkıldı Samsun'da kıblesi yanlış cami 64 yıl sonra yıkıldıSamsun hava durumu 12 Temmuz Pazar Samsun hava durumu 12 Temmuz Pazar12 Temmuz Pazar Samsun namaz saatleri 12 Temmuz Pazar Samsun namaz saatleri12 Temmuz Samsun fındık fiyatları ne kadar? Güncel fındık fiyatları 12 Temmuz Samsun fındık fiyatları ne kadar? Güncel fındık fiyatlarıSamsun Atakum'da can pazarı Samsun Atakum'da can pazarıSamsun'da trafik durma noktasına geldi! Samsun'da trafik durma noktasına geldi!İstanbul'da Samsunspor zirvesi İstanbul'da Samsunspor zirvesiKaradeniz'in dev dalgaları iki kişiye mezar oldu Karadeniz'in dev dalgaları iki kişiye mezar oldu