Almanya Başbakanı Merkel Türkiye'ye geliyor

Almanya Başbakanı Angela Merkel bugün Türkiye'ye geliyor. Gündemde; FETÖ ile mücadele, geri kabul anlaşması ve Suriye var.

Almanya Başbakanı Merkel Türkiye'ye geliyor

Türkiye ile Almanya arasında yoğun bir diplomasi trafiği başlıyor.

Bunun son adımı olarak Almanya Başbakanı Angela Merkel bugün Türkiye`ye geliyor.  Gündemde; FETÖ ile mücadele, geri kabul anlaşması ve Suriye var.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Angela Merkel`i Beştepe`de kabul edecek.

Angela Merkel`le Başbakan Binali Yıldırım da, Çankaya Köşkü`nde bir araya gelecek ve ortak basın toplantısı düzenleyecek. 

Merkel`e 15 Temmuz darbesi sırasında hasar gören parlamento binası da gezdirilecek. Almanya Başbakanı Merkel`in çalışma ziyaretinde, Türkiye-Almanya ilişkileri ve iş birliğinin yanı sıra terörizmle mücadele, göç, Kıbrıs çözüm süreci ile Türkiye-AB ilişkileri ele alınması öngörülüyor.

Merkel’le eş zamanlı olarak sırasıyla Almanya İçişleri Bakanlığı Müsteşarı, Federal Meclis Türkiye-Almanya Dostluk Grubu üyeleri ile İçişleri Komisyonu üyeleri de Ankara’da temaslarda bulunacak.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun hava durumu 12 Temmuz Pazar Samsun hava durumu 12 Temmuz PazarBakan Soylu'nun kayınpederi Samsun'da vefat etti Bakan Soylu'nun kayınpederi Samsun'da vefat ettiSamsun'da kıblesi yanlış cami 64 yıl sonra yıkıldı Samsun'da kıblesi yanlış cami 64 yıl sonra yıkıldıManisa FK'da İnegölspor hazırlıkları devam ediyor Manisa FK'da İnegölspor hazırlıkları devam ediyorSakarya'da spor otomobil ile motosiklet çarpıştı: 1 ölü, 2 yaralı Sakarya'da spor otomobil ile motosiklet çarpıştı: 1 ölü, 2 yaralıOrdu'da bıçaklı kavga: 1'i ağır 3 yaralı, 25 gözaltı Ordu'da bıçaklı kavga: 1'i ağır 3 yaralı, 25 gözaltıAnkara'da trafik kazası: 1 yaralı Ankara'da trafik kazası: 1 yaralıİzmir'de bıçaklandığı ileri sürülen kadın hastanede öldü İzmir'de bıçaklandığı ileri sürülen kadın hastanede öldüAyşegül Asal röportajı/ Gündemdeki konular ve sıfır noktası enerjisi üzerine Ayşegül Asal röportajı/ Gündemdeki konular ve sıfır noktası enerjisi üzerineKütahya'da saniye saniye kaza anları Kütahya'da saniye saniye kaza anları