Samsun’da tramvaya kar ve buz engeli

Samsun’da aşırı kar ve buzlanma nedeniyle tramvaylar toplu taşım hizmeti veremiyor. Sibirya’dan gelen soğuk hava dalgası Samsun’da beyaz afete yol açtı.

Samsun’da tramvaya kar ve buz engeli

Samsun’da aşırı kar ve buzlanma nedeniyle tramvaylar toplu taşım hizmeti veremiyor.

Sibirya’dan gelen soğuk hava dalgası Samsun’da beyaz afete yol açtı. Üç gündür etkili olan yoğun kar ve tipi sonucu kar kalınlığı sahil kesiminde yer yer 40 santime yaklaştı.

Samsun’da Odokuz Mayıs Üniversitesi ile Tekkeköy ilçesi arasında hizmet veren raylı sistem, yoğun kar ve buzlanma nedeniyle dün akşam durdu. Kar ve buzla kaplanan yol, raylı sistem araçlarına geçit vermiyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi ekipleri tramvay yolunu açabilmek için gece boyunca çalıştı. Ancak yapılan çalışmalara rağmen hattaki buzlanma sorunu çözülemedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Samulaş A.Ş.’den yapılan açıklamada, “Olumsuz hava koşulları ve buzlanma nedeniyle raylı sistem hattımız bugün(Çarşamba) hizmet veremeyecek. E1 ekspres otobüslerimiz tam kapasite ile toplu taşım hizmeti vermeye devam edecek” denildi.

Samulaş ekipleri raylı sistem hattının açılması için çalışmalarını sürdürüyor

.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun hava durumu 6 Temmuz Pazartesi Samsun hava durumu 6 Temmuz PazartesiSamsun'da denizde acı son! Samsun'da denizde acı son!Alkol ve sigaraya zam! Alkol ve sigaraya zam!Samsun'un kıymetlisi: Ertuğrul Sağlam Samsun'un kıymetlisi: Ertuğrul SağlamSamsun'da traktör devrildi! Ölü ve yaralı var Samsun'da traktör devrildi! Ölü ve yaralı var65 yaş ve engelli aylığına zam geldi 65 yaş ve engelli aylığına zam geldiSamsun'da insanlık ölmemiş dedirten hareket Samsun'da insanlık ölmemiş dedirten hareketÇOCUKLARDA DEMANS BELİRTİLERİNE DİKKAT! ÇOCUKLARDA DEMANS BELİRTİLERİNE DİKKAT!Erkam Kalacak Mı? Erkam Kalacak Mı?Otomobilinde silahlı saldırıya uğrayan kişi hayatını kaybetti Otomobilinde silahlı saldırıya uğrayan kişi hayatını kaybetti