Mağaza aydınlatmasında ideal bir aydınlatmaya ulaşmak

Mağaza aydınlatmasında ideal bir aydınlatmaya ulaşmak

Mağaza kurarken ürünlerin nasıl sergileneceği, mağazanın nasıl görüneceği, özel mekanların daha fazla ilgi çekeceği gibi farklı hususlara dikkat etmelisiniz.

Doğru ve ilkeli aydınlatmanın bu hususların ele alınmasında ve incelenmesinde etkisi vardır.Bazı araştırmalar gösteriyor ki o mağaza aydınlatması Doğru olan, müşterilerinizi mağazanıza çekmenize ve harcamaları artırmanıza yardımcı olabilir.

Aydınlatma, mağaza sahiplerinin insanları mağazalarına çekmenin ve ziyaretçiler için hoş bir atmosfer yaratmanın yollarından biridir.

Mağaza aydınlatmasında ideal bir aydınlatmaya ulaşmak için aşamalardan geçmeniz gerekir.

Mağazanızda farklı ve ilgi çekici bir atmosfer yaratmanın yollarından biri de aydınlatmada sıcak veya soğuk ışık kullanmaktır. Her iki renk şemasının da birçok avantajı vardır. Soğuk beyaz gibi soğuk renk sıcaklıkları alanların daha geniş görünmesini sağlarken, sıcak renk sıcaklıkları küçüklük ve tanıdıklık hissi yaratır.

Yani küçük bir mağazanız varsa ve aydınlatmasıyla daha büyük görünmesini istiyorsanız mağazanızın aydınlatmasında soğuk aydınlatma kullanmayı düşünün. Ya da mağazanızda bir aşinalık ya da nostalji hissi yaratmak istiyorsanız sıcaklığı daha yüksek ışıklar kullanmalısınız.

Aydınlatmanızla doğru atmosferi yaratmanın bir diğer yolu ise kullandığınız aydınlatma armatürleridir. Daha samimi bir his yaratmak için avizeler gibi armatürler, girintilere ve köşelere karşı, daha profesyonel bir atmosfer yaratmak için yürüyüş yolu aydınlatması.

Mağaza aydınlatmasının amacı:

Mağaza alanı aydınlatması ve aydınlatması, aydınlatmanın nitelik ve niceliğine bağlı olarak, malların görünürlüğüne ve satışına etkisi, mağazanın genel atmosferine ve markanın teşhirine etkisi incelenmiş ve tasarımcının lamba ömrü, renk indeksi ve gün ışığı kontrolü gibi hususlara dikkat edilir.Doğru ışık dağılımı, estetik özellikler, aşağıdaki hedefleri takip eden ideal bir aydınlatmanın gerçekleştirilmesini mümkün kılar.

  1. Müşteri çekmek: Mağaza aydınlatmasının ilk hedefi mekanın estetik yönü ile ilgilidir ve alıcılar için onları satın almaya çeken güvenli, konforlu ve pratik bir ortam yaratmaya çalışır.
  2. Markalaşma: Doğru mağaza aydınlatması, hedef kitleyle duygusal bir bağ kurarak, müşterilerin işinizle ilgili hissetmesini istediğiniz duyguyu yaratmanıza ve güçlendirmenize olanak tanır.
  3. Söz konusu ürüne vurgu: Uygun vurgulu aydınlatma yoluyla ürünün renk, doku, form vb. özelliklerini göstermek, mağaza alanı aydınlatmasının ana hedeflerinden biridir ve bu da hedef kitlenizi ürüne yönlendirir. ürünü daha iyi ve daha doğru bir şekilde seçin.Görüş kılavuzları. Ayrıca vurgulu aydınlatmanın müşterilerin dikkatini çekmede ve satışları artırmada büyük etkisi vardır.
  4. Enerji tüketimi kontrolü: Düşük tüketimli ışıkların kullanımında aydınlatma tasarımı ilkeleri takip edilerek aydınlatma maliyetleri azaltılır ve en düşük enerji tüketimi ile en iyi verim elde edilir.

Mağaza vitrini aydınlatması:

Bir mağazada aydınlatmanın en önemli parçalarından biri vitrindir çünkü müşterinin ilk gördüğü mekandır ve bu aydınlatmanın mağaza içindeki mal ve eşyalara uygun olması gerekir.Yeterli aydınlatma malların daha iyi görünmesini sağlar.Bu aydınlatma mağaza, tavan aydınlatması, ray aydınlatması ve led vb. gibi çeşitli ışıklandırmalar yapılabilir. radyasyon açısı, ışık sayısı.

  Vitrin aydınlatmasında dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri, her vitrin alanına göre belirlenen ışık kaynaklarının birbirine olan mesafesidir ve aydınlatmanın direkt olarak vitrine çarpacak şekilde olmaması gerekmektedir. izleyicinin gözünü kamaştırır ve vitrin içindeki eşyaların görülmesini engeller.Vitrin aydınlatmasında ışın açısını ayarlama özelliğine sahip, vurgu ışığı olarak kullanılabilen raylı ışık kullanılmaktadır.

Mağazanızın aydınlatılması konusunda daha fazla rehberlik için Ecovat danışmanlarıyla ücretsiz iletişime geçebilirsiniz.

Yazar :TekwaT.com

EN ÇOK OKUNAN HABERLER