Raif İnan Enerji Üretimindeki Teşviklerin Önemine Dikkat Çekti!

Raif İnan Enerji Üretimindeki Teşviklerin Önemine Dikkat Çekti!

Raif İnan, doğada var olan biyokütle ve atıkların enerji üretiminde değerlendirilebilecek potansiyel bir kaynak olduğunun altını çizdi.

Bu alanda yapılan çalışmaların ivme kazanması için yürürlüğe girecek güncel kanunların ve yapılacak teşviklerin önemi hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Üreticilere sağlanan teşvikler ile bambaşka bir geleceğin mümkün olduğunu belirten M. Raif İnan, bu alanda yürürlüğe girmesi planlanan kanunların hız kazanması gerektiğinin altını çiziyor.

Raif İnan, enerji üretimi alanında kullanılabilecek bir potansiyel olan biyokütle ve atıkların doğru bertaraf edilmediği takdirde çevreye vereceği zararlar hakkında açıklamalarda bulundu. Var olan biyokütle ve atıkların kaynak potansiyelinin %65'ini oluşturduğunu bildiren İnan, güncel kanunlar ve teşvikler sayesinde bu kaynakların en doğru şekilde değerlendirilmesi gerektiğinin önemine dikkat çekiyor.Raif İnan: "Bu kapsamda güncel kanunlar ve teşviklerin hızla uygulamaya konulması bambaşka bir geleceğin kapısını açabilir."

"Yenilenebilir enerji kaynakları içerisinde biyokütle ve atıklar, kaynak potansiyelinin %65'ini oluşturuyor. Bu kapsamda güncel kanunlar ile uygulanabilir teşviklerin bir an önce üretilmesi ve hızla uygulamaya konulması, bize bambaşka bir geleceğin kapısını açabilir.

Ancak bu noktada bir başka kritik konuya da dikkat çekmek gerekiyor. Yenilenebilir enerji teşvikleri bölümlere ayrılmalı. Bunların içinde Biyokütle ve Atık en büyük payı almalı. Atıktan enerji üretimi şu an teşvik kapsamında değil. Diğer yenilenebilir kaynaklar kullanılmazsa çevreye zararı yok ancak bu atıklar doğru şekilde bertaraf edilmezse çevreye zararlı."

 

 

 

 

 

EN ÇOK OKUNAN HABERLER