İstanbulspor ile 39. Randevu: Samsunspor Bir Adım Önde

İstanbulspor ile 39. Randevu: Samsunspor Bir Adım Önde

Samsunspor, İstanbulspor ile tarihindeki 39. lig maçına çıkacak.

Süper Lig'in 4. Hafta maçlarından birisi Samsun'da oynanacak. Samsunspor ile İstanbulspor'u karşı karşıya getirecek olan bu maç iki takımın birbirleriyle oynadıkları 39. lig maçı olacak. Daha önce oynanan maçlara baktığımızda ilgi çekici durumları görüyoruz.

SAMSUNSPOR BİR FAZLA KAZANMIŞ

1969-70 sezonunda başlayan rekabette oynanan 38 maçta Samsunspor 12 kez kazanırken, 11 maç İstanbulspor'un üstünlüğüyle sona ermiş. 15 maçta ise taraflar eşitliği bozamamışlar. Her iki takım birbirlerine 38'er gol atmışlar.

DEPLASMANDA İYİLER

Samsunspor ile İstanbulspor'un maçlarına bakıldığında iki takımın da deplasman karnesinin iyi olduğunu görüyoruz. İstanbulspor, Samsun'da 20004-05 sezonundan beri kaybetmezken, Samsun'daki son on maçta Samsunspor sadece bir defa kazanabilmiş.  Toplam 19 maçta Samsunspor 19 gol atarken, kalesinde 20 gol görmüş. Altışar galibiyet alan takımlar 7 defa berabere kalmışlar.

İstanbul'da ise Samsunspor son 11 maçta yalnızca 1 kez mağlup olmuş. Temsilcimizin 6 galibiyetine karşılık İstanbulspor 5 kez kazanmış. 8 maç ise eşitlikle sonuçlanmış. Samsunspor'un 19 golüne İstanbulspor 18 golle karşılık vermiş. 

 

ÖZEL HABER-SAMSUNSONHABER

EN ÇOK OKUNAN HABERLER