CHP, 203 bin haneyi 80 günde ziyaret edecek!

CHP, 203 bin haneyi 80 günde ziyaret edecek!

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Teşkilatı, 80 günde 203 bin haneye gerçekleştirecekleri ziyaretin startını Atakum'dan verdi. CHP İl Başkanı Fatih Türkel, 'Biz bu ziyaretlerimizde halkımızın yanında olduğumuzu, ekonomik ve sosyal olarak daha iyi şartlarda hep birlikte yaşayabilmenin mümkün olduğunu anlatacağız' dedi.

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, "80 Günde Devr-i Alem" projesinin 1. aşamasında Samsun'da bulunan 407 bin hanenin, 203 binine yapacakları ziyaretin startını bugün bütün ilçelerin katılımı ile aynı anda verdiklerini açıkladı. Türkel, 2023 seçimleri öncesinde bütün hanelere ziyaret gerçekleştirmeyi hedeflediklerini, 17 ilçe ile birlikte eş zamanlı olarak 80 Günde Devr-i Alem projesinin birinci aşamasından sonraki diğer aşamalarında yapacakları programla Samsun'da ziyaret edilmedik hane kalmaması için gayret edeceklerini söyledi.

Türkiye'de ikincisi Samsun'da uygulanıyor

80 Günde Devr-i Alem Projesi'nin Türkiye'de İstanbul'dan sonra ikinci Samsun'da hayata geçirildiği belirten CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, "Biz seçim için değil, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun katkıları ile, halkımızın gönlünü ve halini hatırını sormak için bu ziyaretleri gerçekleştiriyoruz. Bu zor ve dar günlerde Samsunlu hemşerilerimizin yanında olduğumu göstermek istiyoruz. İkinci aşamada da diğer 203 bin haneyi ziyaret edeceğiz. Bütün ülkemize milli mücadelenin ilk adımının atıldığı şehrimizden sesleniyoruz. Karanlığın en yoğun olduğu an, şafağın sökmesine en az kaldığı andır. Kıymetli hemşerilerim, kıymetli Samsunlular fakirliğiniz, garibanlığınız ve mahcubiyetiniz bitecek. Bütün dertlerinizi, ekonomik sıkıntılarınızı biliyoruz. Çocuklarınızın geleceğine dair duyduğunuz kaygıların farkındayız ve hissediyoruz. Biz CHP olarak, sizin dertlerinize çare olmak ve yaralarınızı sarmak için sokaklardayız. Biz hep birlikte el ele, umut dolu bir Türkiye yaratacağız" dedi.

Aile Destekleri Sigortasını tanıttılar

CHP olarak hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceği, hiçbir babanın evlatlara mahcup olmayacağı ve hiçbir annenin ben bu akşam tencerede ne pişireceğim şeklinde kaygılanmayacağı bir Türkiye için siyaset yaptıklarını belirten Fatih Türkel, "Biz başta genel başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu'nun önderliğinde, bundan yaklaşık 1 buçuk yıl önce, AK Partinin yaratıp sömürdüğü fakirliği ortadan kaldırmak için, Aile Destekleri Sigorta Paketimizi duyurduk. Bu programla biz fakirliğin kader olmadığını, hiçbir çocuğun yatağına aç girmeyeceğini, her eve en az asgari ücret tutarında bir gelirin gireceğinin taahhüdünü veriyoruz. Ayrıca, eğer bir evde engelli varsa, hasta ve dükün varsa ekstradan devletimizin ona bakacağını belirtiyoruz. Aile Destekleri Sigortası kapsamında fakirlik sömürülmemelidir diyoruz. Bir elin verdiğini diğer el görmemelidir. Ülkemizin evlatlarının makarna ve kömür şeklinde kaymakamlıklara dağıttırılan sosyal yardımlara muhtaç olmamalıdır diyoruz. Aile Destekleri Sigortası kapsamında her evin kadınının eline en az asgari ücret tutarında gelir geçecektir. Biz bu şekilde bir dayanışma modeli ortaya koyuyoruz" diye konuştu.

CHP, 203 bin haneyi 80 günde ziyaret edecek!

CHP Atakum İlçe Başkanı Turgay Özçelik'in de bir konuşma yaptığı basın açıklamasının ardından, aile ziyaretleri gerçekleştiren Fatih Türkel, yaptığı ziyaretlerde CHP'nin Aile Destekleri Sigortası çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

CHP, 203 bin haneyi 80 günde ziyaret edecek!

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da temizlikçi' olarak girdiği işletmenin patronu oldu

Samsun'da temizlikçi' olarak girdiği işletmenin patronu oldu

Samsun'da en ilginç otomobiller burada

Samsun'da en ilginç otomobiller burada

Samsun'da otomobil tır ile çarpıştı: 1 ölü, 2 yaralı

Samsun'da otomobil tır ile çarpıştı: 1 ölü, 2 yaralı

Samsun'da polis memuru sahilde intihar etti

Samsun'da polis memuru sahilde intihar etti

Samsun Büyükşehir'de görev değişikliği ve atamalar

Samsun Büyükşehir'de görev değişikliği ve atamalar