Türkel: 'Bakan talimatını bile yerine getirmekten acizler'

Türkel: 'Bakan talimatını bile yerine getirmekten acizler'

CHP İl Başkanı Fatih Türkel, Atakum Olimpik Yüzme Havazu'nda milli müsabakalar öncesi öğrencilerin saatlerce kapıda bekletilmesine tepki gösterdi. Türkel, 'Samsun'da, yüzme havuzlarının 7 gün 24 saat açık kalması yönündeki Bakan talimatını bile yerine getirmekten aciz bir yönetim var' dedi.

Türkiye Yüzme Şampiyonası 4. Test Müsabakasına katılacak olan öğrencilerin, yarışma öncesinde gerçekleştirecekleri ısınma antrenmanına geç alınmasına tepki gösteren öğrenci velileri, şikayetlerini yerel gazeteler yoluyla duyurmuş ve Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın havuzların 7 gün 24 saat açık tutulması yönündeki talimatına uyulmadığından dolayı mağduriyet yaşadıklarını dile getirmişlerdi.

"Resmi talimatları dahi yerine getirmiyorlar"

11-12 Yaş Ulusal Gelişim Projesi Bölge Müsabakaları kapsamında Atakum Olimpik Yüzme Havuzunda gerçekleştirilecek seçmeler öncesinde, müsabakaya katılacak öğrencilerin ısınma antrenmanlarının engellenmesinin, bu öğrencilerin yıllar süren çalışmaları sonucunda elde edecekleri ve sürdürebilecekleri başarı hikayeleri açısından büyük engel oluşturduğuna dikkati çeken CHP İl Başkanı Fatih Türkel, "Burada her şeyden önce resmi bir talimatı yerine getirmeyen bir yönetim zafiyeti oluşmuştur. Bakanlık, havuzların 7 gün 24 saat açık tutulması yönünde talimat vermiş olmasına rağmen, salonların kapalı tutulması önemli bir yönetim sorunudur" dedi.

"Liyakat yerine itaat kültürü yerleştirildi"

Türkiye'de uzun bir süredir liyakat yerine itaat kültürünün yerleştirilmeye çalışıldığını vurgulayan CHP İl Başkanı Fatih Türkel, "Küçücük çocukların azimlerine, yarışma ve müsabaka için duydukları heyecana karşı Olimpik Yüzme Havuzu yönetimi tarafından büyük bir iş bilmezlik yapılmıştır. Liyakatin yerine itaat olursu elbette böylesi rahat yönetimler ortaya çıkar.  Bu yaklaşım itaat kültürünün ön plana çıkmış halidir. Benim adamım hata yapsa da onu her daim kollarım yaklaşımı zararlı bir yaklaşımdır.  Canik'teki yüzme havuzundan Olimpik Yüzme Havuzuna müdür yapılarak adeta ödüllendirilen bu kişi ve davranışı üzerinden Gençlik ve Spor İl Müdürü'nü kınıyorum" diye konuştu.

Türkel: 'Bakan talimatını bile yerine getirmekten acizler'Bıldırcıncı Müdür Şimdi de Bakana karşı mı geliyor?

İLGİLİ HABERLER

Semt pazarları boş kaldı!

Semt pazarları boş kaldı!

Spor sayesinde değişen hayatı, kısa film oldu

Spor sayesinde değişen hayatı, kısa film oldu

Türkiye'de ilk kez Samsun'da yazılan trajikomik trafik cezası!

Türkiye'de ilk kez Samsun'da yazılan trajikomik trafik cezası!

Samsun'a şehit ateşi düştü

Samsun'a şehit ateşi düştü

Samsun'da hareketli gece, patlayan silahlar can aldı

Samsun'da hareketli gece, patlayan silahlar can aldı