Genç Yaşta İktidarsızlık Nedenleri Ve Mutluluk Çubuğu

Genç Yaşta İktidarsızlık Nedenleri Ve Mutluluk Çubuğu

Halk arasında bilinen adıyla Ereksiyonda zorluk, sağlıklı bir cinsel ilişki için gerekli penis sertliğinin sağlanamamasıdır.

Ya da sağlanan bu sertliğin devam ettirilememesi olarak ifade edilmektedir. Kısaca iktidarsızlık erkekte cinsel fonksiyon bozukluğu olarak tanımlanmaktadır. Cinsel istek yokluğu, orgazm yokluğu, penis kısalığı, boşalma sorunları gibi farklı sorunları kapsamaktadır.

İktidarsızlık Tanısı Nasıl Konmaktadır?

İktidarsızlık tanısı genellikle hekim tarafından alınan ayrıntılı öykü ve fizik muayene sonucunda konmaktadır. Bununla birlikte iktidarsızlık sürecinde etkin rol oynadığı düşünülen belirli hastalıkların tespit edilebilmesinde bazı tanı yöntemlerine başvurulmaktadır. Laboratuvar ve görüntüleme tetkiklerinden yararlanılması en çok başvurulan yöntemler arasında yer almaktadır. Psikolojik risk etmenlerinin belirlenmesinde ise bazı psikososyal testler ve ek anamnez yöntemlerinden yararlanılmaktadır. Bu testlerin sonucunda hastaya tanı konularak tedaviye başlanılmaktadır.

İktidarsızlığın Nedenleri Nelerdir?

Cinsel iktidarsızlık, fiziksel nedenlerden kaynaklanabileceği gibi psikolojik sorunlardan da kaynaklanabilmektedir. Psikolojik hastalıklar: Sağlıklı bir cinsel hayat için uygun ruh hali çok önemlidir. Stres gibi psikolojik rahatsızlıklar bireyin ruh halini olumsuz etkileyerek cinsel hayatını zorlamaktadır. Fiziksel olarak ise penisin kısalığı, peniste oluşan eğrilik gibi faktörler iktidarsızlığın nedenleri arasında yer almaktadır.

Gençlerde İktidarsızlık Neden Kaynaklanmaktadır?

Erkeklerde iktidarsızlık sıklıkla görülmektedir. Ancakgenç yaşta iktidarsızlık nedenleri bulunmaktadır. Bu nedenler birçok farklı hastalık veya duruma bağlı olarak değişmektedir. Erektil disfonksiyonun fiziksel nedenlerinden diyabet, kalp hastalıkları ve hormon bozuklukları yer almaktadır. Hipertansiyon hastalarında da sıklıkla gözlemlenmektedir. Testosteron hormonunun değerinin düşmesinden dolayı iktidarsızlık erken yaşlarda gözlenmektedir. 

Genç Yaşta İktidarsızlık Nedenleri Ve Mutluluk Çubuğu

İktidarsızlık Tedavisi Nasıl Yapılmaktadır?

İktidarsızlık tedavisine başlamadan önce hastanın kullandığı ilaçlar, diğer hastalıkları iyice değerlendirilmelidir. Eğer ilaç tedavisi uygulanacaksa bu değerlendirmeler sonucunda karar verilmelidir. Çünkü yanlış ilaç kullanımı hastanın ölümüyle sonuçlanmaktadır. İlaçların cinsel isteği arttırıcı bir etkisi bulunmamaktadır. Sadece cinsel istek oluştuğu zaman sertleşmenin gücünü arttırıcı etkisi bulunmaktadır. Ağız yoluyla alınan ilaçların etkisiz olduğu durumlarda penis pompası ya da penise iğne yoluyla verilen ilaçlardan yararlanılmaktadır.

İktidarsızlık ve Mutluluk Çubuğu İlişkisi Nasıldır?

İğne tedavisinden yanıt alınamadığı durumlarda penis içerisinemutluluk çubuğu denilen aparatlar yerleştirilmektedir. Genel olarak bükülebilir ve şişirilebilir olarak iki ana tipte bulunmaktadır. Hastaya hangi tipin uygulanacağı fiziksel özelliklerine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Hastaya uygun protezin karar verilmesinden sonra ameliyat işlemleri yapılmaktadır. Ameliyat sonucunda genellikle bir gün hastanede kalınması gerekmektedir. Ardından düzenli olarak kontrollere gelinmelidir. Protezin kullanımı için 4-8 hafta arasında beklenmesi gerekmektedir. Detaylı bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com sitesini ziyaret ediniz.

İLGİLİ HABERLER

Yolda kız arkadaşıyla yürürken neye uğradığını şaşırdı

Yolda kız arkadaşıyla yürürken neye uğradığını şaşırdı

Şehit Mustafa Yıldız'ın son sözleri yürekleri dağladı!

Şehit Mustafa Yıldız'ın son sözleri yürekleri dağladı!

Operasyon Bölgesinden Acı Haber: 2 şehit, 2 yaralı

Operasyon Bölgesinden Acı Haber: 2 şehit, 2 yaralı

Yaylalar beyaza büründü

Yaylalar beyaza büründü

Bursa'da yok artık dedirten olay

Bursa'da yok artık dedirten olay