SGB ziyaretinde açıkladı: 'Hedefimiz araştırma üniversitesi olmaktır'

SGB ziyaretinde açıkladı: 'Hedefimiz araştırma üniversitesi olmaktır' - Sakarya haber

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamza Al, Sakarya Gazeteciler Birliği'ne yaptığı ziyarette, ilk hedeflerinin 'Araştırma Üniversitesi' olarak, Türkiye'deki ilk 20 üniversitenin içinde yer almasını sağlamak olduğunu ifade etti.


Sakarya Gazeteciler Birliği'ni (SGB) ziyaret eden Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Rektörü Prof. Dr. Hamza Al ve beraberindeki SAÜ İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Mustafa Öztunç, Başkan Müjdat Çetin ve birlik üyeleri tarafından ağırlanırken, yapılan çalışmaları ve hedeflerini anlattı. SAÜ'nün kapılarının da tüm Sakaryalılar'a açık olduğunu belirten Al, 'Şehir ile bütünleşip, şehrimizi de üniversite olarak katkı sunmak istiyoruz' dedi.
Rektör Prof. Dr. Al, Sakaryalılar'ın şehrin en güzel yerini üniversiteye verdiğini belirterek, 'Böylesine güzel bir kampüste öğrenim görmekte ayrıcalık. Biz bu güzelliğe öğretimdeki kaliteyi de katarak, üniversitemizin araştırmacı bir üniversite olarak şu anda Türkiye'de bulunduğu 26. sıradan ilk anda ilk 20'ye sonrasında ilk 15 arasına çıkarmanın uğraşını vereceğiz. Bu hedefimiz içinde gerekli birimleri oluşturduk' diye konuştu.
Sanayi ile işbirliği içinde öğrenimde yeni bir dönem açarak öğrencilerin çok daha iyi hazırlanmasının sağlanması içinde gerekli görüşmelerin ardından projelerini hazırladıklarını ifade eden Rektör Al, 'Aynı kampüs içinde olduğumuz Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) ile de uyum içinde, öğrencilerin arasında ayrım yapmadan birlikte kaliteyi daha fazla yükseltebilme adına çalışma içindeyiz' dedi.
SGB Başkanı Müjdat Çetin, Sakarya basını hakkında bilgilendirdiği Rektör Al'a İletişim Fakültesi öğrencilerinin Sakarya'daki tüm basın kuruluşları tarafından değerlendirildiğini ve bunun yanı sıra üniversitelerin şehre sağladıkları katkının da fazla olduğunu belirterek ziyareti için Rektör Al'a teşekkür etti.

İLGİLİ HABERLER

Ehliyet almak isteyen yandı! Dev zam geliyor

Ehliyet almak isteyen yandı! Dev zam geliyor

Parti başkanına bıçaklı saldırı!

Parti başkanına bıçaklı saldırı!

Türk Yıldızları'na ait eğitim uçağı düştü

Türk Yıldızları'na ait eğitim uçağı düştü

Zincir marketler hakkında yeni düzenleme

Zincir marketler hakkında yeni düzenleme

Havaların soğuması kış çaylarına talebi arttırdı

Havaların soğuması kış çaylarına talebi arttırdı