'Tekkeköy eskiden ilçeydi köy oldu'

'Tekkeköy eskiden ilçeydi köy oldu'

İYİ Parti Tekkeköy İlçe Başkanı Gülay Aydın, 'Tekkeköy ilçeydi 20 yılda köy oldu' dedi. Başkan Gülay Aydın, AK Partili Belediye döneminde Tekkeköy'ün ileriye değil, geriye gittiğini söyledi.

İYİ Parti Tekkeköy İlçe Başkanı Gülay Aydın, yerel yönetimdeki beceriksiz ve ufuksuz yaklaşımlar ve yönetim zaafları nedeniyle, eskiden bir ilçe kabiliyetine sahip olan ve bu şekilde hareket eden Samsun'un Tekkeköy ilçesinin, son 20 yılda bir köye dönüştüğünü ve 20 yılda Tekkeköy'ün ilçe hükmünü yitirdiğini söyledi. 20 yılda Tekkeköy'e yapılan tek yatırımın stadyum olduğunu söyleyen İYİ Parti İlçe Başkanı Gülay Aydın, onun da şehir dışında olduğunu ve ekonomik olarak ilçeye hiçbir katkısı bulunmadığına dikkati çekti.

"Yaşamı kendi ilçemizde paylaşıp şehrimizi geliştiremiyoruz"

Kent yaşamının ihtiyacı olan sosyal, kültürel ve ekonomik olarak gelişmenin önünü açacak olan kurumsal alt yapının Tekkeköy'de yok edildiğine dikkati çeken İYİ Parti Tekkeköy İlçe Başkanı Gülay Aydın, "Samsun'a yakınsınız diye Tekkeköy'ün tüm kurumsal alt yapısı yok edildi. Samsun'a yaksınız diyerek ilçemize birçok yatırım yapılmadı. Samsun'a yakınsınız dediler ihtiyacımız olan birçok resmi kurumdan bizi mahrum bırakıp, birçok resmi işlem için kilometrelerce yol alıp, saatler harcayıp Samsun merkeze giderek işlemlerimizi yapmaya bizleri mecbur bıraktılar. Tekkeköylüler hayatı kendi ilçelerinde paylaşıp kendi ilçelerini geliştiremiyorlar. Evet Samsun'a yakınız ama, söz verdiğiniz Yüksekokulu hangi gerekçeyle yapmadınız o halde" dedi.

"Tekkeköy dışlanmış bir ilçe oldu!"

Adalet Sarayı, Trafik Tescil, Maliye gibi birçok kurumun Tekkeköy'de kapatıldığını vurgulayan İYİ Parti İlçe Başkanı Gülay Aydın, "Bütün kurumlarıyla şehir hükmündeki ilçemizde sadece Kaymakamlık ve nüfus kurumu kaldı. Günü geçmiş bir vergi borcu için insanlar çok değerli zamanlarını kaybederek, günün yarısını alan bir zaman harcayarak Samsun'a ödeme yapmaya gidiyor. Bu geriye gidişin göstergesidir. Dolayısıyla ilçemiz sosyal, kültürel ve çevresel açıdan önemli sorunlarla karşı karşıyadır. Tekkeköy dışlanmış bir ilçe oldu. Betonlaşmak demek büyümek ve gelişmek değildir. Büyümek sosyal, kültürel ve ekonomik olarak gelişmek demektir. Biz bunu yapacağız" diye konuştu.

"Oy oranımızı yüzde 40'a çıkardık"

Tekkeköy'de İYİ Parti'nin olağanüstü bir ivme yakaladığını belirten Gülay Aydın, İYİ Parti'nin Tekkeköy'de yüzde 40 oy oranına ulaştığını söyledi. Halkın mevcut iktidardan beklentisinin kalmadığını belirten Gülay Aydın, "Her insanın yüreğine dokunacak bir samimiyet sergiliyoruz. Vatandaşlarımız da bu samimiyetimizi hissetti. Kendimiz için bir beklentimiz yok, Tekkeköy'de yaşayan halkımızın sosyal, kültürel ve ekonomik olarak daha güzel şartlarda yaşaması için gerekenleri yapacağız" ifadelerine yer verdi.

"Büyük bir çevre problemimiz var"

Kömür depolarından kaynaklanan bir çevre kirliliği olduğunu söyleyen Gülay Aydın, "Bunun teknik olarak önüne geçmek gerekiyor. Biz teknik olarak endüstriye, teknolojiye ve sanayiye karşı değiliz ancak, kömür tozundan kaynaklanan ve bütün evlerin yaşadığı bu olumsuz tozlanma durumuna karşı önlem alınması gerekir. Ev hanımlarımız kömür tozu nedeniyle balkonlarına çamaşır asamadığı gibi, günde on kez evde kömür tozundan kaynaklanan silme ve süpürme işlemi gerçekleştirmek zorunda kalıyorlar. Hiçbir şey Tekkeköy halkının sağlığından daha önemli değil. Her yatırım veya gelecek programı halktan yana ve halkın sağlığından yana olmalıdır. İlçemizdeki kanser vakalarındaki artış dikkate alınmalıdır. Çevre kirliliğine karşı daha duyarlı olunmalı ve yaptırımlar caydırıcı olmalı" şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da asansörün halatı koptu! Çok sayıda yaralı

Samsun'da asansörün halatı koptu! Çok sayıda yaralı

Samsun'da ölümle burun buruna geldi

Samsun'da ölümle burun buruna geldi

Samsun'da cinayet davasında 3 kişiye ceza yağdı

Samsun'da cinayet davasında 3 kişiye ceza yağdı

Karapıçak ihraç yetkisi mi istedi?

Karapıçak ihraç yetkisi mi istedi?

Yerini unuttukları minibüsü polis buldu

Yerini unuttukları minibüsü polis buldu