Genç Eyüpsultan'da ilk ayın kazananları ödüllerini aldı

Genç Eyüpsultan'da ilk ayın kazananları ödüllerini aldı - İstanbul haber

Eyüpsultan Belediyesinin Eyüpsultan'da yaşayan gençler için hayata geçirdiği uygulama Genç Eyüpsultan'da ilk ayın kazananları ödüllerini aldı.


Genç Eyüpsultan uygulamasında gençler, kullanım durumlarına göre kazandıkları elmaslarla birbirinden güzel sürpriz hediyelere sahip olabiliyor. Her ayın birincisine bilgisayar ve her ayın ilk 150'sine çeşitli ödüllerin verildiği uygulamada bu ay yaklaşık 10 bin elmas biriktirerek birinci olan Enes Sessiz bilgisayar, 9 bin 937 elmas biriktirerek ikinci olan Adnan Elkoca tablet ve 5 bin 171 elmas biriktirerek üçüncü olan Said Enes Uğurlu da tablet kazandı. Eyüpsultan Belediyesi Başkanlık Binası'nda düzenlenen ödül töreninde kazananlara ödüllerini Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken verdi.
Ödül töreninde konuşan Başkan Deniz Köken, uygulamanın hayata geçmesiyle birlikte katılımcı belediyeciliğe ayrı bir parantez açtıklarını ifade ederek, 'Etkinlikleri yapmalıyız ki takip olsun, biz her gün etkinlik yapmalıyız, o zaman hem kendimizi perçinliyoruz hem de sizler bu etkinliklere katılmak suretiyle kendinizi şehirle entegre ediyorsunuz. Şehirde ne var ne yok yapılıyor mu yapılmıyor mu, biz şehirde ne yapıyoruz ne yapmıyoruz. Belki eksik bir şey yapıyoruz, onunla da ilgili önerilerinizi alacağız. Gençlik kampında söylemiştim bir şeyi eleştirmek için bile incelemek lazım. Yanlış mı var eksik mi var doğru mu var, şu olur dediğimizde şehre artı bir değer mi katıyoruz, bunların hepsi aslında katılımcılığın da bir göstergesi. Biz aslında katılımcı belediyeciliğe böyle bir parantez açmış olduk. Bununla beraber hem görüş almış oluyoruz, hem teşvik etmiş, hem de kendimizi yenilemiş oluyoruz. Ayrıca şehirdeki gençlerle kendimizi de entegre etmiş oluyoruz. Bu süreçte 3 bin 500 Genç Eyüpsultanlı'ya katılım olmuş. Demek ki gayret edince oluyormuş. Bundan sonra şöyle olacak, bunları da yapsaydınız daha iyi olurdu demeye başlayacaksınız çünkü ne yapıldığını gördüğünüzde yeni projeler aklınıza gelecek' dedi.
İlk 150'ye giren gençlere ise bisiklet, akıllı saat, kablosuz kulaklık, eşofman takımı, spor ayakkabı, powerbank, Ensari Konağı Sosyal Tesislerinde 3 kişilik yemek, ücretsiz yüzme havuzu üyeliği, USB flash bellek, ve toplu ulaşımda 10 biniş hakkı gibi sürpriz hediyeler verildi.
Uygulamanın getirdiği avantajlardan birisi de Eyüpsultan'ın çeşitli bölgelerindeki esnafla yapılan anlaşmalar doğrultusunda kafelerde, lokantalarda, giyim mağazalarında ve kuaförlerde yüzde 20'ye varan indirimlerden yararlanılabilecek olması. Ayrıca uygulamaya kayıt olup 200 elmasa ulaşan her gence 2GB internet hediye ediliyor.

İLGİLİ HABERLER

Yargıtay'dan araç sahiplerini ilgilendiren emsal karar

Yargıtay'dan araç sahiplerini ilgilendiren emsal karar

Fenerbahçe, Valencia ile kazandı

Fenerbahçe, Valencia ile kazandı

Terörün pençesinden kurtardığı oğluna düğün yaptı

Terörün pençesinden kurtardığı oğluna düğün yaptı

Nevşehir'de trafik kazası: 2 yaralı

Nevşehir'de trafik kazası: 2 yaralı

Çağdaş Bodrumspor evinde rahat kazandı

Çağdaş Bodrumspor evinde rahat kazandı