Genç girişimci Akansel: 'İş bulma sürecinde sertifikalar anahtar roldedir'

Genç girişimci Akansel: 'İş bulma sürecinde sertifikalar anahtar roldedir' - İstanbul haber

Akansel Eğitim Danışmanlık Şirketi Kurucusu ve Genel Müdürü Kenan Akansel, sertifikaların özellikle iş bulma süreçlerinde anahtar rol üstlendiğini vurguladı.


Kurumlar tarafından verilen belli başlı eğitimlerin başarı ile tamamlandığını gösterir belgelerin tamamına sertifika dendiğini belirten Kenan Akansel, bu sertifikaların alınma amacının ise hem kariyerde yükselmek hem de iş bulma sürecini kolay hale getirmek olduğunu söyledi. Bu amaçla verilen sertifika eğitimlerinin de öncelik olarak 21. yüzyıl becerilerini kapsayan ve kursiyerlere fayda sağlayıcı unsurları içeren eğitimler olduğunu dile getiren Kenan Akansel, 'Eğitimlerin işverenler tarafından aranan özelliklere ve becerilere yönelik gerçekleşmesi, büyük bir avantaj sağlar. Çünkü günümüz bilgi çağında önemli bir ivme olarak yükselen sürekli eğitim ilkesi, çağın gereklerine uygun beceriler ve kişisel gelişim ile elde edilen yetenekler, işverenin çalışana karşı olumlu bir algıya sahip olmasını tetikler. Bu nedenle sertifikalar, iş bulma sürecinde anahtar rol görevi görür' dedi.

'Sertifika programları oldukça önemli'
Sertifika programlarının oldukça önemli olduğunu aktaran Akansel, 'Özellikle kişiler uzmanlaşmak istedikleri konu hakkında sertifika aldıklarında bu konuda uzman olduklarını göstermiş olurlar. Bu sertifikaları alabilecekleri birçok eğitim danışmanlık şirketi mevcuttur. Fakat biz, Akansel Eğitim Danışmanlık olarak verdiğimiz sertifikanın sadece bir kağıttan ibaret olmadığını kanıtlamış bulunmaktayız. Zirvelerimize katılan katılımcılarımızın kısıtlı bir zamanda aldıkları eğitim doğrultusunda kısa sürede uzmanlık alanlarına hakim olmaları noktasında çok büyük bir rol üstlenmekteyiz. Kongrelerimize, zirvelerimize ve eğitimlerimize katılan bireylere oldukça sıcak, samimi ve içten yaklaşarak, birebir ilgilenerek onların yanında bulunduğumu hissettirdiğimi düşünüyorum. Ayrıca, üniversiteye yeni başlamış bireylerin okudukları alanlarla ilgili mutlaka sertifikalı etkinliklere, zirve ve kongrelere katılmalarını, onların ileride iş görüşmelerinde ve kariyer hayatlarında çok büyük bir önem arz ettiğini belirtmek istiyorum' diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Hesabınızı kontrol edin! Zam farkları yatmaya başladı!

Hesabınızı kontrol edin! Zam farkları yatmaya başladı!

Orta gelirliye konut kampanyasında ilk 3 yıl devlet desteği Resmi Gazete'de!

Orta gelirliye konut kampanyasında ilk 3 yıl devlet desteği Resmi Gazete'de!

Malezya'ya ihracatta hedef 1 milyar dolar

Malezya'ya ihracatta hedef 1 milyar dolar

Taşkesenlioğlundan ETSOnun taleplerine destek

Taşkesenlioğlundan ETSOnun taleplerine destek

Demircan güven tazeledi

Demircan güven tazeledi