Bitcoin Ne Zaman Yükselecek?

Bitcoin Ne Zaman Yükselecek

Son zamanlarda Bitcoin hızlı bir dalgalanma trendine girdi. Bitcoin değerinin %53'ünden fazlasını kaybetti ve Ethereum, Ripple, Litecoin ve Cardano gibi diğer kripto para birimleri yaklaşık %40-60'ını kaybetti.

 Bunun ana nedeni, 2017'nin sonunda ve 2018'in başında kripto piyasasına giren kurumsal yatırımcıların büyük satış yapmasıdır. Ayı piyasası, yatırımlarından kar elde edemedikten sonra çıkış yolu olarak görülmüştür. Esasında Bitocin'deki yükseliş 2021 Kasım ayına kadar devam etti. Ancak bu tarihten sonra hızlı düşüş trendine giren Bitcoin, şimdilerde 19 bin Dolar seviyesine kadar geriledi.

Mevcut ayı piyasasından biraz kar elde etmek isteyen bir yatırımcıysanız, bazı önemli gerçekleri anlamanız gerekir. BTC'nin fiyatı, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşana kadar artmayacaktır. Çünkü çoğu yatırımcının kripto piyasasına girmesi ancak o zaman olacaktır.  BTC'nin tekrar tüm zamanların en yüksek seviyesine ne zaman ulaşacağını kimse tam olarak söyleyemez zira Bitcoin merkezi hükümetlerle bağı olmayan, bağımsız bir varlık olarak karşımıza çıkmaktadır. Esasında Bitcoin'in değeri arz ve talep dengesine göre şekillenmektedir. Bu da yatırımcı algısıyla ilgilidir.

Kripto piyasası şu anda düşüş eğilimi yaşıyor. Birçok kişi çok para kaybetti ve şimdi mevcut durumdan para kazanmanın yollarını arıyor. Peki, mevcut durumdan gerçekten para kazanabilir misiniz? Bunu yapmanın bir yolu, doğru zamanda doğru kripto para birimine yatırım yapmaktır. Peki, Bitcoin ne zaman yükselecek? Bunun olabileceği bazı olası senaryolara baktığımız zaman karşımıza pek çok farklı seçenek çıkmaktadır. Esasında Bitcoin'in değerinin artış göstermesi, yatırımcıların davranışlarıyla yakından ilgilidir. Özellikle Bitcoin'e olan talep artış gösterdikçe, bu kripto varlığın değeri de artış gösterecektir.

Eğer Bitcoin ETF'leri Onaylanırsa Yükseliş Başlayabilir!

Bitcoin ETF; Bitcoin'in değerini taklit etme kabiliyetine sahip olan bir ürün olarak tanımlanmaktadır. Böylece isteyen yatırımcılar, BTC ticaretine geçmeden önce ETF alımı yapabilmektedir. Bu, yatırımcıların doğrudan Coinbase veya Binance gibi borsalardan satın almak zorunda kalmadan Bitcoin'e yatırım yapabilecekleri anlamına geliyor. Analistlere göre bu, Bitcoin talebinde bir artışa ve dolayısıyla değerinin önemli ölçüde artmasına neden olabilir. Bitcoin ETF'lerini onaylanması demek; bu kripto varlığa olan talebin artış göstermesi anlamına gelecektir. Bu da doğrudan Bitcoin Değeri Üzerinde artışa neden olacaktır.

Büyük Bir Şirket Bitcoin'i Ödeme Yöntemi Olarak Kabul Ederse Yükselir!

Bitcoin fiyatını etkileyebilecek diğer bir faktör de, büyük bir şirketin ödeme yöntemi olarak BTC veya ETH gibi kripto para birimlerini kullanarak ödemeleri kabul etmeye başlamasıdır. Örneğin, Amazon ödeme yöntemi olarak BTC'yi kabul etmeye başlarsa, bu talebini önemli ölçüde artıracak ve fiyatında da artışa neden olacaktır! Burada büyük yatırımcıların ciddi anlamda dijital para sektörüne girmeye hazırlandıklarını ifade etmek de fayda var. Dolayısıyla Bitcoin gelecek vaat etmek konusunda hala umudun korunduğu bir yatırım aracı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Büyük Bir Banka Kendi Kripto Para Birimini Başlatırsa Artış Yaşanabilir

Büyük bankaların kripto para piyasasına giriş yapması demek, bu piyasanın daha güvenilir bir algıya sahip olmasını tetikleyecektir. Dolayısıyla güven algısı olumlu yönde gelişim gösterdikçe; kripto varlıklara olan ilgi de artış gösterecektir. Elbette ki bu durum Bitcoin için de geçerliğini korumaktadır. Dolayısıyla özellikle uluslararası piyasalarda etkili bir bankanın kripto para piyasası içerisinde yer almaya başlaması; Bitcoin için olumlu bir havanın esmesine neden olacaktır.

Günümüz koşullarında kripto yatırımcıları neler olup bittiğinden gerçekten emin değiller. Bazıları bunun sadece bir "düzeltme" olduğunu düşünürken, diğerleri kripto balonunun sonunda patladığına ve bir çöküşe doğru gittiğimize inanıyor. Elbette ki bu durum Bitcoin için de geçerliliğini koruyor. Kimi yorumcular henüz Bitcoin'in dip seviyeleri görmediğini belirtiyor olsa da son zamanlarda bu düşüş sürecinin alım fırsatı olduğuna dair yorumların sayısı fazlalaşmaya başladı.

Kripto Piyasasında Düşüşler Nede Oluyor?

Son zamanlardaki kripto dünyasındaki düşüşün birkaç nedeni var. Ancak hepsi tek bir şeye bağlıdır. Bu da belirsizliktir. Piyasa, Bitcoin'in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 68 bin Dolar'a ulaştığı Kasım ayından bu yana aşırı derecede dalgalı bir seyir izliyor. O zamandan beri, yüzde 80'den fazla düşten kripto para piyasası yatırımcıların da gözünü korkutmuş durumda. Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yatırım yapan birçok insan, yatırımlarının değeri önemli ölçüde düştüğü için para kaybetti. Bu da yatırımcıların tekrar Bitcoin'e talep göstermemesine neden oldu.

Yüksek seviyelerde kripto para alan insanların zararına satmak istememeleri; kripto para piyasasının ayakta kalmasında etkili oldu. Bu tip yatırımcılar satmadan önce fiyatların tekrar yükselmesini bekledikleri için pek çok farklı yatırımcının elinde Bitcoinler var. Bu da talebin azalmasına neden oluyor. Talep azaldıkça da Bitcoin'in değeri düşüyor. Burada kripto para piyasasına dar kirli bir veri akışının bulunuyor olması da bu piyasaya olan güvenin düşüş göstermesini mümkün kılmaktadır. Bu da piyasadaki düşüşün nedenleri arasında yer almaktadır.

Kripto piyasası, geçen dönemlerdeki öylesine inanılmaz bir büyümenin ardından şu anda bir "düzenleme dönemi" yaşıyor. İşlerin tekrar normale dönmesi biraz zaman alacak ama normale döndüğünde, işlerin çok yakında tekrar rayına oturmasını bekleyebiliriz! Çünkü Bitcoin, birkaç yıldır var olan dijital bir para birimidir. Herhangi bir hükümet veya merkez bankası tarafından düzenlenmediği için insanlar bunu kullanmakta tereddüt ediyor. Bitcoin'in değeri son birkaç yılda çok dalgalandı ve çok değişken oldu! Ancak iyi olan şey, her zaman değerinin artmasıdır.

Bitcoin sadece sıradan bir para birimi değildir! Bundan çok daha fazlasıdır. Mal ve hizmetler için bir ödeme sistemi olduğu kadar bir yatırım aracı olarak da kullanılabilir. Bitcoin kullanmanın ve onlardan para kazanmanın birçok yolu vardır. Dolayısıyla Bitcoin gelecek vaat eden yatırım araçları arasında yer almayı başarmış bir varlık olarak dikkatleri üzerine çekmeyi başarmaktadır. Bu da son zamanlarda Bitcoin'in geniş kapsamlı bir yatırım aracı olmasını tetiklemektedir. Böylece Bitcoin'in bir şekilde artış göstereceğine dair yorumların sayısı da her geçen gün itibariyle artış göstermektedir.

Bitcoin Para Birimi Gelecek Vaat Ediyor Mu?

Bitcoin bir kripto para birimi ve dünya çapında bir ödeme sistemidir. Sistem bir merkez bankası veya tek bir yönetici olmadan çalıştığı için ilk merkezi olmayan dijital para birimidir. Ağ eşler arasıdır ve işlemler bir aracı olmadan doğrudan kullanıcılar arasında gerçekleşir. Bu işlemler, kriptografi kullanılarak ağ düğümleri tarafından doğrulanır ve blok zinciri adı verilen halka açık dağıtılmış bir deftere kaydedilir. Bitcoin, bilinmeyen bir kişi veya grup tarafından Satoshi Nakamoto adı altında icat edildi ve 2009 yılında açık kaynaklı yazılım olarak piyasaya sürüldü.

Önceki sistemler mevcut olmasına ve daha doğru bir şekilde ilk merkezi olmayan dijital para birimi olarak tanımlanmasına rağmen, Bitcoin genellikle ilk kripto para birimi olarak adlandırılır. Bitcoin, toplam piyasa değeri açısından türünün en büyüğüdür. Bitcoin'ler, kullanıcıların ödemeleri doğrulamak ve halka açık deftere kaydetmek için bilgi işlem güçlerini sundukları ödeme işleme çalışmaları için bir ödül olarak yaratılır. Bu faaliyete madencilik denir ve başarılı madenciler işlem ücretleri ve yeni oluşturulan Bitcoinler ile ödüllendirilir. Bu da Bitcoin'in gelecek vaat ettiği anlamına gelir.

Kaynak;https://inceleincele.com/bitcoin-siteleri

İLGİLİ HABERLER

A Milli Takım, Galler ile Samsun'da karşılaşacak

A Milli Takım, Galler ile Samsun'da karşılaşacak

Garantili Instagram Takipçi Hizmeti

Garantili Instagram Takipçi Hizmeti

Türkiye'nin silahlı saldırı haritası açıklandı! İlk sıradaki iller şaşırttı

Türkiye'nin silahlı saldırı haritası açıklandı! İlk sıradaki iller şaşırttı

Prim gün sayısı nedeni ile EYT'den 1 milyon kişi yararlanamayacak!

Prim gün sayısı nedeni ile EYT'den 1 milyon kişi yararlanamayacak!

Seydikemer'de kaza: 1 ölü

Seydikemer'de kaza: 1 ölü